Бійці бригади "Червона Калина" Національної гвардії України, Полтава, Тяпа і Йожик, поділилися своїм бойовим досвідом на фронті. Вони брали участь у важливих операціях на Київщині, Донеччині та Запоріжжі, а зараз виконують завдання на Покровському напрямку. Сапери розповіли про труднощі, з якими стикаються через географічні умови, погоду і сучасні технології, а також про свою роботу з надання допомоги пораненим на полі бою.
Сапери підкреслюють, що кожен напрямок має свої особливості та труднощі, до яких необхідно адаптуватися. Географічні умови, погода, тактика окупантів і швидка зміна технологій безпосередньо впливають на їхню роботу.
Тяпа зазначив, що на Запорізькому напрямку спостерігається велика щільність мінування, чого не було раніше на Донеччині. Також він відзначає зростання кількості і якості безпілотних систем, які використовуються для мінування та розмінування.
Військові розповіли про свою повсякденну боротьбу. Іноді їм доводиться кілька діб перебувати в укриттях, чекаючи зручного моменту для виконання саперських завдань.
"Одного разу на мені було близько 50 кг саперського обладнання, і ми проходили 20 км. Беремо 2-3 сухпайки і пляшку води. Пляшка води – якщо її вистачає, то це на кілька днів. Головне, щоб було сухо, тоді можна працювати в будь-яку пору року", - розповів Полтава.
"Зимові умови додають складнощів: "Цієї зими було мінус 17-18 градусів морозу. Тільки присів – холодно, починає підтрушувати. Є окопна свічка, але це не завжди допомагає. Взимку сніг і лід – найкращі умови для роботи, коли дрони і артилерія не працюють", - поділився Полтава.
Сапери зазначають, що з підвищенням активності ворога їм доводиться більше працювати. Зокрема, активно використовуються дрони, і в умовах сучасних технологій сапери все частіше застосовують роботи для очищення проходів.
Крім того, бійці розповіли про свою роботу з надання допомоги та рятування поранених.
"Коли є поранені, важко нести, адже потрібно нести багато обладнання і зброї. Але ми нікого не залишаємо. Важливу роль відіграє можливість під’їхати до місця для надання допомоги. У нас є спеціальні авто, які допомагають рятувати наших побратимів", - розповів Йожик.
Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube