День донора: що вінничани знають про донацію та як до неї підготуватися

День донора: що вінничани знають про донацію та як до неї підготуватися

Вінницький обласний центр служби крові потребує донорів усіх груп. Забір крові здійснюється з понеділка по п’ятницю (з 8:00 до 15:00) та щосуботи (з 8:00 до 13:00). Про це Суспільному розповіла медична директорка Тамара Павленко.

Як підготуватися до здачі крові

За 48 годин перед донацією крові не можна вживати копчену, гостру та смажену їжу зі спеціями. Варто відмовитися також від соління та молочних продуктів, яєць. Через мікрочастинки жиру сироватка крові стає надто густою, в'язкою та набуває каламутного вигляду. Не можна їсти також горіхи, фініки та банани, а ще буряк. Чорницю ж варто припинити їсти за 72 години до забору крові.

До заборонених продуктів належать також ковбасні вироби (сосиска, ковбаса, балик, шинка), чипси, сухарики, халва, насіння, снеки, кетчуп, майонез, інші магазинні соуси та маринади, а ще солодкі напої, що містять барвники. За 48 годин не можна вживати й алкоголь та енергетичні напої.

Перед здачею крові сніданок має бути легким. Рекомендовано випити воду, солодкий чай, компот із сухофруктів. Поїсти потрібно за 2-3 години до процедури.

Що вінничани кажуть про донацію

  • "Коли я був здоровий здавав. Це необхідно, я думаю що коли війна, то кров потрібна і багато крові потрібно. Знаю, що важливо підготуватись, правильно харчуватись та дотримуватись невеличкої дієти", — сказав вінничанин Володимир.
  • "Я ніколи не здавала, хоча я думаю що це дуже важливо, особливо в цей момент, особливо ці події і якщо буде така потреба я обов'язково здам кров", вінничанка Марина.
  • "Я не був донором крові, але я вважаю, що донорство це дуже потрібно особливо під час війни, нашим військовим дуже потрібна зараз кров. Особливо перша і друга група, а про 4 я взагалі мовчу, загалом це дуже потрібно, донорство воно рятує життя і цивільних і військових", вінничанин Ярослав.
  • "Здавав кров, колись було таке, просили знайомі це зробити, бо їхня родина потрапила у ДТП. Також під час повномасштабного вторгнення, ходив здавати, але на жаль не приймали, було багато людей дуже тоді і не було такої необхідності", вінничанин Олександр.

На початок