Акція у вінницькому центрі переливання крові до Всесвітнього дня донора

Акція у вінницькому центрі переливання крові до Всесвітнього дня донора

Акція у вінницькому центрі переливання крові до Всесвітнього дня донора

Від сьогодні, 10 червня і до 12 червня, у Центрі переливання крові проходить акція до Всесвітнього дня донора. Про це розповіла заступниця головного лікаря Олена Зеленська.

У перший день акції кров здали 57 вінничан. Всі вони отримали у подарунок — браслет або ж брелок із надписом “Я — донор”. Також кожний отримав по 99 гривень.

Другою позитивною поповнює банк крові Центру вінничанин Денис Кружило. Хлопцеві - 19. Каже, донором став у 18. Він — донор плазми. За рік — це вже його 11 здача крові.

Відчуття прекрасне, що ти можеш допомогти людині, яка цього потребує і це гріє душу. Це мій пасивний вклад допомоги людям, — розповідає Денис Кружало.

Акція триватиме ще два дні.

Для того щоб здати кров за дві доби не можна вживати алкоголь, за 10 діб не вживати ліки, напередодні легка вечеря не можна вживати жирного та копченого, зранку обов'язково поснідати, — розповідає заступниця головного лікаря Олена Зеленська нагадує про правила здачі крові.

За словами Зеленської, здавати кров — корисно. Це зміцнює імунну систему та запобігає серцево-судинним захворюванням. Додає, крові не вистачає завжди, втім і запастися нею не вийде, бо термін зберігання тих же тромбоцитів - 5 діб, еритроцитів - 40 діб.

Читайте також:

  • «Вчасно не отримав медичну допомогу»: у Жмеринській ЦРЛ, що на Вінниччині помер 40-річний чоловік
  • Двоє фахівців департаменту охорони здоров’я Вінниччини - на самоізоляції
  • У Вінницькій районній лікарні — 47 ковідних хворих. Троє з них на апараті ШВЛ
На початок