Знеструмлені чотири населені пункти: на Вінниччині ввели спеціальні графіки аварійних відключень

Знеструмлені чотири населені пункти: на Вінниччині ввели спеціальні графіки аварійних відключень

Світло
Світло. Pexels

Увечері, 14 травня, на Вінниччині запровадили спеціальні графіки аварійних відключень для споживачів області. З цієї причини знеструмлено Немирів, Тульчин, Сутиски, Гнівань.

На Facebook-сторінці "Вінницяобленерго" повідомили, що команду на введення 1 черги СГАВ отримали від диспетчерського центру "Укренерго".

Причина — значний дефіцит електроенергії в системі внаслідок російських обстрілів та зростання споживання через похолодання.

"СГАВ — це комплекс заходів, спрямованих на розвантаження енергосистеми у значних обсягах, задля збереження стійкості роботи енергосистеми, які реалізуються відключенням ліній 35-150 кВ, а також трансформаторів та секцій шин на підстанціях 35-150 кВ", — йдеться у дописі.

Такі графіки вводяться та скасовується без попередження, за спеціальною командою диспетчера НЕК "Укренерго" у разі неефективності графіків погодинних відключень (ГПВ) та графіків аварійних відключень (ГАВ). Час виконання – 3 хвилини. Повідомити споживачів про його введення та тривалість – неможливо.

Перед цим о 20:55 за вказівкою "Укренерго" для споживачів області була запроваджена 1 черга графіків аварійних відключень. О 21:02 диспетчер "Вінницяобленерго" отримав ще одну команду на введення додаткової, другої, черги ГАВ.

"ГАВ застосовується у разі виникнення гострого дефіциту потужності та електроенергії в енергосистемі України у зв’язку з аварійною ситуацією, яка склалася при раптовому порушенні режиму роботи електростанцій України або недопустимого перевантаження устаткування. Розбивки за датою або часом вимкнень у цих графіках немає".

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок