У Вінниці затвердили план реформування системи освіти на 2026-2027 роки

У Вінниці затвердили план реформування системи освіти на 2026-2027 роки

У Вінниці затвердили план реформування освіти, а саме створення прогнозованої мережі шкіл на 2026-2027 роки. Відповідне рішення ухвалили сесії міської ради 26 квітня, повідомили на сайті.

В проєкті рішення — думки фахівців департаменту та адміністрації шкіл мережі початкових закладів освіти, гімназій та ліцеїв у громаді, викладені з врахуванням багатьох чинників.

Проєкт є гнучким і залежатиме від ситуації в країні в умовах воєнного стану, сказала директорка міського департаменту освіти Оксана Яценко. Прийняте рішення набуде чинності у 2027 році. Саме тоді планується перехід шкіл на 12-річну систему навчання та запровадження трирічної профільної освіти.

"У 2027 році передбачається перехід до 12-річної середньої школи із трирічною профільною школою академічного або професійного спрямування. Інші громади розпочали ці зміни ще протягом 2021-2023 років. Ми ж не поспішали робити такі зміни, оскільки вивчали їхній досвід. Наразі до 1 вересня 2024 року Вінницька обласна військова адміністрація має затвердити перелік ліцеїв, які змінять свій статус, тому визріла необхідність винести на розгляд сесії даний проєкт рішення", – сказала Оксана Яценко

На початок