Восьмикласник із Вінниччини створює патріотичні мультфільми за допомогою пластиліну

Восьмикласник із Вінниччини створює патріотичні мультфільми за допомогою пластиліну

14-річний Назар Скакодуб із села Махаринці Козятинської громади, що на Вінниччині, створює патріотичні мультфільми за допомогою пластиліну. Творчу майстерню облаштував у власній кімнаті.

Створювати анімацію восьмикласник навчився за допомогою відеоуроків.

"Коли передивлявся ютуб, побачив, що там теж були пластилінові анімації про танки, про Другу світову. Мене це надихнуло. Я спробував зняти свою першу анімацію на тему "Друга світова війна", тобто мультики про танки. У 2018 році почав ліпити звичайні фігурки про динозаврів, про одну популярну гру. У 2020 році став їх колекціонувати. Мій максимум — понад 50 фігурок", — розповідає Назар Скакодуб.

Після того, як знімає історію, хлопець розбирає персонажів з пластиліну та створює нові. Для наступного мультика, ліпить фігурки українських військових.

"Це буде два українські солдати, які відбиваються від російського танка. Спочатку ліплю тулуб, потім вирівнюю, щоб все було рівним, потрібного розміру. Потім беруся до ніг, щоб він міг стояти, — пояснює хлопець.

Восьмикласник із Вінниччини створює патріотичні мультфільми за допомогою пластиліну
Фото: Суспільне Вінниця

Далі — голова, на яку потрібно додати дрібні деталі — очі, брови, ніс, губи. Опісля додає елементи військової форми: пояс, бронежилет та головний убір. Загалом, потрібно 10-15 хвилин, каже Назар, щоб зліпити фігуру. Коли все готово, готує сцену, за потреби додає дерева і кущі.

За словами Назара, треба враховувати якомога більше деталей, аби картинка була цікавішою. Тому на дереві робить посічення від уламків, вирізає дірку на танку. Створює ефект вибухової хвилі під час вибуху гранати за допомогою додає спалаху.

Як підставку для телефона, використовує стаканчик для канцелярії. Так, каже, камера не хитається. Для створення мультиплікації використовує застосунки.

Восьмикласник із Вінниччини створює патріотичні мультфільми за допомогою пластиліну
Фото: Суспільне Вінниця

"Пів години роботи — і анімація на сто кадрів готова", — розповідає восьмикласник. Далі її буде викладати на свої сторінки у соцмережах. Там уже має понад два десятки робіт.

"Ідеї беру з інтернету, з новин. У мене є ще власні думки, з реального життя, що там відбувається. Або хтось мені ідею дає, наприклад, батьки".

З початком повномасштабного вторгнення Росії хлопець почав створювати анімацію про сміливих та безстрашних українських захисників.

"Маю анімацію — “Бій за Херсон”. У ній українські солдати відбиваються від російського БМП, а опісля, за допомогою ППО, збивають російські ракети та "камікадзе". Анімація "Бій за Миколаїв” — така ж, як бій за Херсон, але в ній українські солдати трохи отримують поразку. Їм на допомогу прилітає байрактар і знищує російську техніку. Напевно найпопулярніша — це як "хаймарси" знищують Кремль. Український солдат дає подарунок для Путіна. У цьому подарунку стоїть хаймарс і розстрілює Кремль. Потім український солдат заміновує Кремль і він підривається", — розповів Артем.

Восьмикласник із Вінниччини створює патріотичні мультфільми за допомогою пластиліну
Фото: Суспільне Вінниця

Мама восьмикласника Катерина Скакодуб розповідає, що у початкових класах хлопець не любив працювати з пластиліном.

"Він брав пластилін і його кидав, в нього не виходило. У нього не вистачало терпіння його розігрівати. А потім, десь з третього класу, він знову повернувся до цього. Цікавимося відео, які він зняв, які буде наступні випускати. Обов’язково переглядаємо, лайкаємо, постійно його хвалимо. Тато дуже любить говорити: "Ти мій чемпіон". Це його дуже мотивує", — говорить Катерина Скакодуб.

Участь у конкурсах, каже Назар, поки не брав. Але у планах — створювати анімаційні пластилінові фільми.

На початок