До повномасштабного вторгнення Росії сім’я Надії Щербань мала власну справу, займалися вікнами та парканами у Дніпрорудному, Запорізької області. Після евакуації у Вінницю жінка почала вишивати. За її словами, навіть не думала, що це перетвориться у власну справу, яка допоможе ще й волонтерити.
"Переїхали ми з маленького містечка Дніпрорудне, Запорізька область. На жаль, зараз воно окуповане. Займалися металопластиковими вікнами. У нас було маленьке підприємство, виробляли паркани бетонні. 24 лютого, коли все це почалося, ми виїхали свідомо до Вінниці. Чоловік нас вивіз, а сам зараз на Запорізькому напрямку. І почалося життя. Спочатку очікування, коли ми повернемося додому. Але реально розумієш, що треба жити далі", — розповіла Надія Щербань.
Аби не зневіритися, вже тут, у Вінниці, жінка почала вишивати. До повномасштабного вторгнення РФ вишивала хрестиком для рідних. За гладь бралася кілька разів, та чомусь робота не йшла.
Коли діти допомогли створити сторінки у соцмережах, почала отримувати замовлення на ручну вишивку.
"Кожна робота залежить від тканин. Є тканина, яка легко вишивається, а є тканина, з якою працюєш, потім заживає палець, потім береш", — розповіла мисткиня.
Вишиті сорочки, скатертини та серветки жінка відправляла у Данію, Об’єднані Арабські Емірати, Сполучені Штати Америки. А також — у різні куточки України. Тепер, каже, вишивка з нею скрізь: у дорозі, на прогулянці або вдома. Паралельно працює над шістьма-сімома роботами.
"Можна вишити роботу за тиждень, а над іншою схожою по об’єму працювати два місяці. Буває йде робота швидко і легко, а буває і навпаки, кольори підбираєш. Можу сісти в 10, якщо не має ніяких справ, можу попити кави, перекусити, сісти вишивати до двох ночі", — розповіла Надія Щербань.
За словами мисткині, у Вінниці знайшла не лише улюблену справу. Тут — її перша виставка “Квіти окупованих степів”, яку організували в одній із кав’ярень у середмісті.
Крім того, до жінки звертаються початківці, аби вона навчила їх вишивати гладдю. Для них вона формує коробки з необхідними матеріалами й схемами.
Також, її заняття допомагає волонтерити. Разом зі свахою Анною, яка створює ляльки-мотанки, вирішили провести лотерею. Гроші з неї витратять на купівлю авто для українських оборонців.