19 помічників ветеранів пройшли навчання і отримали сертифікати. Навчання проходило в центрі ветеранського розвитку, який створили на базі вінницького національного технічного університету. Викладачка Світлана Романюк говорить, протягом трьох тижнів навчали слухачів надавати психологічну та правову допомоги.
"Ми намагалися познайомити слухачів не лише з теоретичним матеріалом, а й з тими сферами, з якими вони будуть працювати, з структурами міста, встановлювали прямі контакти. Тому що потім їм буде набагато простіше", — каже Світлана Романюк.
Помічником ветерана став Вадим Левко. Строкову службу розпочав 2009 року. Служив в АТО. Комісований за станом здоровʼя.
"Потрібна психологічна допомога, вислухати ветерана, допомогти, направити у відповідну структуру, треба зробити такий чіткий алгоритм дій, щоб ветеран отримав послугу від нас. Будемо старитися, щоб було якісно", — сказав Вадим Левко.
Катерина Кириченко-Юрʼєва родом з Миколаївщини. Пʼять років тому разом з родиною переїхала до Вінниці. Чоловік Катерини військовий. У березні минулого року під час виконання бойового завдання загинув. Вчителька англійської за фахом вирішила пройти навчання на помічника ветерана, аби бути, каже, корисною суспільству.
"Коли я дізналася про проєкт, вирішила змінити своє життя, в нас буде держава ветеранів надалі. Я не можу піти на фронт, можу приносити користь суспільству, зʼявився шанс, вирішила його використати", — розповіла Катерина Кириченко-Юр'єва.
16 мешканців Вінниці, які навчалися на помічника ветерана, будуть працевлаштовані, говорить очільниця міського департаменту соціальної політики Валентина Войткова.
"Усі вони будуть забезпечені робочим місцем. За рахунок міської влади придбали техніку, канцтовари, будуть отримувати зарплату в залежності від наданих послуг. Фінансувати до кінця року буде держбюджет, а сам керівник офісу буде утримуватися за рахунок тергромади", — сказала Валентина Войткова.
Працювати помічники ветеранів у Вінниці розпочнуть 2 жовтня.