"Голос медсестринства": стратегія розвитку та робота під час війни на Вінниччині

"Голос медсестринства": стратегія розвитку та робота під час війни на Вінниччині

"Голос медсестринства": стратегія розвитку та робота під час війни на Вінниччині
. Фото: Суспільне

Незалежна платформа "Голос медсестринства" зібрала у Вінниці директорів медичних коледжів області та головних медсестер. Основними темами зустрічі були — робота під час війни та стратегія розвитку медсестринства. Дводенний захід відбувався за участі директорки Центру розвитку медсестринства Міністерства охорони здоров'я України Катерини Балабанової та директорки департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА Ольги Задорожної.

Про процеси, які відбуваються у Вінницькій області, зрушення та труднощі стратегії розвитку медсестринства розповіла заступниця директора із медсестринства Подільського регіонального онкологічного центру Алла Хмельовська в ефірі Українського Радіо Вінниця.

Нині на Вінниччині працює майже 10 000 медсестер. Близько 100 медичних працівників середньої ланки мобілізовано до ЗСУ, більшість – добровольці, повідомила Алла Хмельовська.

"В порівнянні з минулими роками кількість медичних сестер в області зменшилась. Багато факторів на це впливає. Наприклад, від'їзд наших медичних сестер за кордон. Не тому, що там кращі умови праці, а тому, що через повномасштабне вторгнення потрібно було вивозити сім'ї, дітей, батьків", — пояснила Хмельовська.

Медсестри першими зустрічають пацієнтів на порозі лікарні, а також відстежують будь-які зміни у стані пацієнта та починають діяти. І це далеко не усі функції, а особливо під час війни, зазначила медикиня.

"Сьогодні медсестри відіграють велику роль: як на первинній та вторинній ланках, спеціалізованих кластерних лікарень. Тому, що "левову частку" роботи по догляду за пацієнтами роблять саме медичні сестри", розповіла Хмельовська.

Медична сестра — це не тільки догляд за пацієнтом

"На сьогодні медична сестра це її робота за місцем, а це медичні інформаційні системи. На рівні лікаря вона має знати, як працювати з системою, як внести туди інформацію про пацієнта, зробити про нього звіт, в електронному вигляді записати всі процедури, які виконуються. Тому, що це кошти за пацієнтом, який уклав договір з НСЗУ", пояснила Хмельовська.

У кожному регіоні України є свої специфічні процеси, в яких по-різному відбувається підготовка й сама робота медсестер, розповіла Алла Хмельовська. У Міністерстві охорони здоров’я є цілий відділ центру розвитку медсестринства, де залучені лідери областей з України, які займаються саме цим питанням.

"Майже щомісяця відбуваються зустрічі в МОЗ, саме в центрах розвитку медсестринства, де з кожного регіону приїжджають координатори медсестринства, які не тільки навчають медичних сестер чомусь новому, а й показують рівень та розвиток своєї області", — розповіла Хмельовська.

Такі зустрічі в центрах розвитку медсестринства позитивно впливають на подальшу роботу медичних сестер у роботі з пацієнтами, пояснила Хмельовська. Велика їх кількість залучена у реабілітаційному процесі, а "це дуже велика та кропітка робота".

Крім того, з квітня цього року у Вінницькому обласному центрі післядипломної освіти медичних працівників стартував новий навчальний курс, де медсестри перевчаються на асистентів фізичного терапевта та ерготерапевта. Уже маємо 40 таких фахівчинь і розпочався новий набір, розповіла перша заступниця Начальника ОВА Наталя Заболотна.

На початок