Три тисячі доз вакцини "Орісвак" проти сказу диких тварин отримала Хмільницька громада. Сьогодні перший день коли почали розкидати приманки поруч із лисячими норами.
За словами завідувача уланівського пункту ветеренарної медицини Василя Медведського — це вітчизняний препарат. Брикети привезли у спеціальному холодильному контейнері.
У травні саме час вакцинувати лисів, каже Медведський, адже у них зараз народжуються дитинчата. Тож таким чином проти сказу, вакцинують і дорослих, і малих через молоко самиці.
"Це той самий збудник, тільки він ослаблений, коли він в організмі він бориться і виробляє імунітет через 14 днів", — розповідає Василь Медведський.
Для свійських тварин вакцина не шкідлива, каже Василь Медведський. Її запах приваблює лише диких тварин. Розкидають приманки і за містом. На полі 12 наритих лисячих нор. Біля кожної розкидають по 10 штук вакцини.
Ділянки де є лисячі нори спочатку обстежують, каже Борис Кадр старший єгер "Українського товариства мисливців та рибалок" у Хмільницькій громаді.
Розповідає, популяція лисів збільшилався в рази. Раніше цих тварин відстрілювали, тепер цього робити не можна. Тому тепер їх часто можна зустріти біля людських помешкань.
"Вони вже зараз повністю пересилилися під наслеений пункт, бо у полях землі обробляються менше. Немає корму і вони йдуть до людей їсти", — розповідає Борис Кадр.
За годину на двох локаціях розкидали 160 доз вакцини, — каже Василь Медведський. Сьогодні перший день вакцинації у Хмільницькій громаді. Триватиме вона три дні.
Імунізація диких тварин проти сказу на Вінниччині розпочалася з 22 травня.
На область надійшло 100 тисяч доз приманок. Про це повідомляють на сайті обласного управління Держпродспоживслужби.
Під час вакцинальної кампанії планують обробити територію площею у чотири тисячі квадратних метрів.