Серед звільнених із російського полону – четверо вінничан

Серед звільнених із російського полону – четверо вінничан

Серед звільнених із російського полону – четверо вінничан
. Обмін полоненими з РФ 26 квітня 2023 року. Фото: Телеграм Андрія Єрмака

26 квітня додому повернулись четверо полонених військовослужбовців із Вінниччини. Вони — серед 44 українців, яких звільнили в межах обміну. Про це Суспільному розповіла керівниця Консультаційного центру Центрального регіону Координаційного штабу Юлія Приймак.

Звільнені з російського полону вінницькі військовослужбовці належать до складу ЗСУ. Вони воювали на різних напрямках, зокрема, Донеччині та Херсонщині, зауважила Приймак. Перебували в різних слідчих ізоляторах на території Росії.

"Є один поранений, потребує медичного лікування. Його на кареті "швидкої" одразу доставили у шпиталь", — зазначила Юлія Приймак.

З власних джерел Суспільному відомо, що серед звільнених з полону — офіцер, військовий медик 59-ї окремої мотопіхотної бригади Юрій Армаш. Боєць був у полоні з квітня минулого року.

Нині військовослужбовці проходять реабілітацію та лікування.

Що відомо

  • Як повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак, серед них — 36 рядових та сержантів і 6 офіцерів. Це військові, прикордонники, нацгвардійці, моряки.
  • Як повідомили в Координаційному штабі, до ЗСУ належать 19 звільнених, до ДПСУ — 11, ВМС — 7, НГУ — 2, ТрО — 3.
  • "Серед наших вояків шестеро офіцерів та 37 солдатів та сержантів", — йдеться у повідомленні.
  • Звільнено з полону також військового хірурга, який оперував поранених у військовому шпиталі в Маріуполі та організував масову медичну допомогу. Одному зі звільнених, командирові відділення, загрожував так званий "суд" із ув’язненням на тривалий термін.
  • Загалом на 26 квітня з полону звільнено вже 2280 українців, повідомили у Координаційному штабі.
На початок