23 квітня у Великобританії відбудеться 43-ій Лондонський Марафон (TCS London Marathon). Готується до участі в ньому колишній розвідник Роман Кашпур з Вінниччини. Таким чином хоче надихнути інших захисників, які втратили кінцівки на російсько-українській війні, не здаватися. А ще під час марафону планує зібрати 100 тисяч фунтів на протези для побратимів.
Сам Роман Кашпур на протезі з 2019-го. Та це, говорить, не заважає бігати дистанції у 10-15 км.
Читайте також: Пішов на фронт без кінцівки: вінничанин Роман Кашпур з протезом боронить Україну
Настанови й завдання тренерки Роман Кашпур слухає по відеозв'язку. До марафону в Лондоні 26-річний вінничанин готується останніх три місяці.
Спершу розминка, за нею — біг на витривалість.
"З протезом, якби це абсурдно не звучало, трішки краще. У мене інша нога була поранена, тому, коли на дистанції біжиш починає трішки поболювати, а з протезом проблем немає", — зазначив ветеран російсько-української війни Роман Кашпур.
У 19 років Роман пішов добровольцем. У 22, поблизу Марʼїнки, наступивши на протипіхотну міну, втратив частину ноги.
"Після поранення я знайшов себе у спорті", — розповів Роман.
Через 9 місяців після ампутації Роман взяв участь в "Іграх героїв", де переміг. Під час епідемії коронавірусу посів перші місця у кількох номінаціях на "Іграх героїв онлайн".
У грудні 2021, в Чугуєві на Харківщині, встановив рекорд України, протягнувши на протезі 16-титонний літак Ан-26 на відстань 6 метрів 40 сантиметрів за 44 секунди.
"На протезі написано: "Максимальне навантаження 125 кг". Тобто в 64 рази я перевищив навантаження на протез. Але він витримав, бо ми з батьком підійшли до цього з фізико-математичної точки зору", — розповів Роман.
Повномастабна війна застала Романа на Харківщині. Евакуювавши родину на Вінниччину, повернувся боронити країну на протезі для купання.
Пів року потому повернувся додому, став волонтерити та повернувся у спорт. Лондонський марафон, до якого готується, буде першим міжнародними змаганням для Романа. На тренування витрачає по 2 години на день.
Після втрати кінцівок можна бути повноцінною людиною, зазначив Роман Кашпур. Доводить це власним прикладом.
Зараз, його місія — просвітницька. Показати пораненим бійцям, що життя після ампутації є. А яким воно буде залежить від вашого бажання.
"Коли людина в госпіталі лежить, як це було зі мною, волонтери, друзі приходять, кажуть не здаватися — це одне. А коли хлопці приходять без рук, без ніг і бігають перед тобою, показують як можна на протезах це робити — воно більше мотивує. Головне вірити у власні сили, можливості", — розповів Роман.
Показати, хто такі незламні українські воїни — не єдина мета для Романа. Участь в Лондонському Марафоні бере, аби зібрати гроші для ЗСУ.
"Наше завдання — зібрати 100 тисяч фунтів на допомогу пораненим бійцям. Цього вистачить на кілька протезів", — пояснив Роман.
Цьогоріч у Лондонському марафоні візьмуть участь понад 40 000 людей з усього світу. Йдеться на сайті СТРАВА. Відбудеться забіг 23 квітня, початок о 9:30 за місцевим часом. Старт у м. Блекхіті, фінішуватимуть учасники в Вестмінстері. Загальна дистанція 42 км.
Читайте також
- "Бажання — звільнити нашу землю": військовий з Вінниччини розповів про стримування позиції у Бахмуті
- "Сталося великоднє диво", – рідні про звільнення із полону двох оборонців з Вінниччини
- "У нас усіх зараз єдине завдання – захист України": історія оборонця з Вінниці на псевдо "Мольфар"