"Сталося великоднє диво", – рідні про звільнення із полону двох оборонців з Вінниччини

"Сталося великоднє диво", – рідні про звільнення із полону двох оборонців з Вінниччини

"Сталося великоднє диво", – рідні про звільнення із полону двох оборонців з Вінниччини

Серд тих, кого Україна повернула із російського полону 16 квітня, жителі Калинівки, що на Вінниччині, Олександр Шафрановський та Вадим Столярчук. Вони були серед 48 оборонців, яких вважали зниклими безвісти. Про це Суспільному повідомили у Калинівській міськраді.

Вадим Столярчук

"Сталося великоднє диво", – рідні про звільнення із полону двох оборонців з Вінниччини
Фото: Ольга Столярчук

29-річний Вадим Столярчук пішов служити разом зі своїм дядьком, був мобілізований 21 березня 2022 року. 29 січня 2023 року потрапив у полон. Оборонець не повернувся до підрозділу з бойового завдання. Вважався безвісти зниклим.

"Син дуже принциповий. Вирішив піти на війну, охороняти нас. Я дуже переживала за нього. Син пішов служити 21 березня 2022 року у десантно-штурмові війська. 14 липня у нього був день народження, і на другий день їх забрали на передову у Миколаїв, потім – на Бахмут. 29 січня він зник безвісти. Розповів, що це сталося зненацька, була засідка.

Була звістка, мені розповіли, що його не стало. Двоє хлопців повернулися із завдання. У них була контузія. А трьох, серед яких Вадим мій, не повернулися. Ми ще тиждень чекали. Із частини зателефонували, що їх немає. Надіслали його речі додому. Із військкомату повідомили, що він безвісти зник. Я надіялася, серце підказувало, що він живий.

19 березня із полону звільнили одного військовополоненого, і він сказав, що схожий на Вадима був у одній із ним камері. Уже надія з'явилася. Другий вийшов 2 квітня. Каже, чув прізвище Столярчук. Я чекала. Надіялася, що випустять до Пасхи. Рано встаю, мені приснився хороший сон. Кажу, що, мабуть, Вадима відпустять. І точно: зателефонували із координаційного центру, що ваш син уже в Україні. Йому дали телефон, це була радість безмежна", – розповіла нам у телефонній розмові мати Вадима – Ольга Столярчук.

полоненііі
Вадим Столярчук, на фото другій з ліва. Фото: Telegram/Андрій Єрмак

Олександр Шафрановський

Олександр Шафрановський пішов захищати Україну 18 листопада 2022. Був визнаний безвісти зниклим з 22 лютого 2023 року.

"Востаннє він виходив із нами на зв'язок 17 лютого цього року. Ніби відчував, що може трапитися. Каже: "Передай усім, що я вас дуже люблю". А через два тижні, 22 лютого, мамі принесли повідомлення, що він зник під час штурму у Бахмутській міській громаді" , – телефоном розповіла Суспільному тітка оборонця Катерина Шафрановська.

Першою про те, що сина звільнили із російського полону, дізналася мати Валентина Шафрановська.

"Стояла біля церкви, святили пасху. Мені зателефонували, що син уже в Україні, на місці, на реабілітації. Коли вдалося поспілкуватися із сином, він одразу не впізнав голосу. І його голос був не таким, як завжди. Але сьогодні уже поспілкувалися із ним. Він уже приходить після всього до тями", – розповіла нам у телефонній розмові Валентина Шафрановська.

"Сталося великоднє диво", – рідні про звільнення із полону двох оборонців з Вінниччини
Оборонець з Вінниччини Олександр Шафрановський. Фото: Калинвська міськрада

Олександр Шафрановський перебував у полоні майже два місяці. За словами рідних, нині захисник проходить медичний огляд та реабілітацію. Рідні чекають на його повернення додому.

Що відомо

  • Україна до Великодня повернула із Росії 130 військовополонених, які потрапили в полон на Бахмутському, Соледарському, Запорізькому та Херсонському напрямках. Серед бранців, які повернулися додому — військові, прикордонники, нацгвардійці, моряки та співробітники Державної спеціальної служби транспорту.
  • 48 зі 130 звільнених військових вважались зниклими безвісти.

Вибір редакції

На початок