Понад три тисячі маскувальних сіток від початку повномасштабного вторгнення сплели для захисників волонтери центру “Шаргород оперативний”. Свій підрозділ називають “павучками”, каже волонтерка Людмила Винокур. Військовим плетуть маскувальні сітки, кікімори, а також шиють балаклави та польові сидіння.
Сітки роблять на замовлення військових.
“Нам хлопці кажуть, на що вони потребують сітку: чи то є гаубиця, чи танк, чи якась машина”, – каже Людмила Винокур.
Працюють із понеділка по п’ятницю, по чотири години на день. Маскувальні сітки виготовляють із агроволокна. Один рулон коштує від п’яти тисяч гривень, каже Людмила. Гроші на них збирають усією громадою.
“Ми сітки плели з одягу. Але то сітки були дуже важкі.Щоб їм було легше цю сітку зняти, щоб вона не була тяжкою, ми перейшли на спанбонд. Вони легенькі, вони не промокають. Навіть якщо дощ, вода стікає, потім вітер її обдув, і ця сіточка легенька”, – розповідає Людмила Винокур.
Від початку повномасштабного вторгнення передали на фронт понад 3000 маскувальних сіток різних розмірів. Така кількість – заслуга мережі волонтерських осередків у Шаргородській громаді, каже Людмила Винокур. До плетіння долучаються десятки людей.
“Два дні сітка плететься, і день – маскується. Якщо хлопцям треба більшу сітку, ми з’єднуємо дві, три, чотири сітки, який нам розмір потрібен. Зв’язуємо цими самими стрічками, і виходить велика сітка”.
До кожної сітки підшивають ярлик із текстом молитви, каже волонтерка Людмила Верещак. Вона – переселенка з Мелітопільщини. У Шаргороді мешкає з липня. Суспільному розповідає, що на Донеччині воює син. Вірить, що текст молитви оберігає його та усіх військових.
“Я знаю, що це потрібно хлопцям. Що там не тільки мій син, у кожної матері там син. Він не каже, що йде на завдання, але ти відчуваєш це, відчуваєш своїм серцем, бо не знаходиш собі місця”, – каже Людмила Верещак.
Каже, окрім пакунків, відшиває балаклави та польові подушки. Працює вдома.
Мешканка Шаргорода Ганна Корнійчук в’яже смужки на маскувальну сітку для танкістів.
“Допомагаємо нашим воїнам, щоби скоріше була перемога. Ми за них переживаємо”, – каже Ганна Корнійчук.
Стрічки в’яже хаотично. Каже, так радив робити онук, який нині боронить Україну на фронті.
“У мене онук на війні. Я стараюся, хочу, щоб йому було легше там, і щоб додому з перемогою”, – розповідає Ганна Корнійчук.
Волонтерка Мар’яна Гуцол в’яже основу маскувальної сітки. Робить її за рибацьким методом. Волонтерить, щойно є вільна хвилина.
Читайте також
- Використовують рибацьку сітку: у ліцеї на Вінниччині виготовляють кікімори для оборонців
- "По них добре відпрацьовувати вміння": вінницькі волонтери виготовляють для оборонців тренувальні мішені