"Комбінована піраміда": у Вінниці стартував чемпіонат України з більярду

"Комбінована піраміда": у Вінниці стартував чемпіонат України з більярду

"Комбінована піраміда": у Вінниці стартував чемпіонат України з більярду
. Чемпіонат України з більярду у Вінниці. Фото: Суспільне Вінниця

Чемпіонат України з більярду "Комбінована піраміда" стартував у Вінниці. Це один зі складних різновидів гри, де кий довший і важчий, лузи менші, а кулі зі столом більші. У турнірі беруть участь 72 спортсмени.

Учасники у сорочках та жилетках. Грають білими кулями. Биток, або куля, по якій завдається удар, — жовтого. Чоловіки та жінки змагаються окремо.

"У більшості регіонів перед чемпіонатом проводилися такі самі чемпіонати областей. Відповідно, гравці, які показували гарні результати, перемагали, або здобували призові місця, як правило, делеговані на чемпіонат України. За винятком місцевого осередку, вінничани запрошені всі. Без відбору" , — говорить секретар чемпіонату Олександр Білевич.

Партія триває від 5 хвилин до години. Бо гравці не лише забивають кулю у лузу, але й застосовують тактичний прийом — "відіграш". У результаті, куля стає в незручне для противника становище. До прикладу, впритул до борту.

каррррр
Фото: Суспільне Вінниця

Гру у "Комбіновану піраміду" учасник Дмитро Василевський порівнює з шахами, де теж треба бачити на кілька ходів уперед. Дмитро представляє вінницький клуб. Грає 5 років. Каже, що у цей спорт його привів тато. Спортсмен — багаторазовий чемпіон області та призер України.

"Треба тренувати концентрацію і тренуватися як мінімум по 5-6 годин", — каже Дмитро Василевський.

Участь у змаганнях беруть 5 жінок. На це вплинула ситуація в країні, каже вінничанка Ганна Герасімова. Багато спортсменок виїхали за кордон. Більярдним спортом жінка займається понад 10 років. Свій перший кубок виграла після двох років тренувань. Для жінок це складний різновид більярду.

"Жінкам він важко дається. Його можна порівняти зі стрільбою із лука, де потрібна точність. У чоловіків тунельний зір. Їм легше влучати у ціль. У жінок більш розширений. Тому чоловіки завжди були сильнішими в більярді. Але деякі дівчата пробиваються, досягають успіхів", — говорить Ганна Герасімова.

каррррр
Фото: Суспільне Вінниця

Це перший жіночий турнір із початку повномасштабного вторгнення РФ. У минулі роки у змаганнях могли брати участь до пів сотні спортсменок.

"Я сюди прийшла за відчуттями, за емоціями. Це як свято для мене. Немає такого, що я хочу перемоги. Мене трусить і я помру, якщо не виграю. Це в першу чергу задоволення", — каже Ганна Герасімова.

каррррр
Фото: Суспільне Вінниця

Востаннє такий чемпіонат Вінниця приймала 2018 року.

"Вінницький більярд достатньо добре розвинений. У нас є Тетяна Тучак — віце-чемпіонка світу. Також в нас розвинений сеньйорський рух — це сорок років та старше. Ми є найсильнішою сеньйорською збірною 2021 року" , — каже голова вінницького осередку федерації більярдного спорту Анатолій Менюк.

Триватимуть змагання чотири дні. Серед учасників майстер спорту міжнародного класу, майстри спорту та кандидати у майстри спорту.

"Достатньо якісний склад учасників, рівень високий. Будуть присвоєні звання майстри спорту фіналістам. А також кандидати в майстри спорту спортсменам, які займуть третє місце", — каже Анатолій Менюк.

Переможців серед жінок нагородять у неділю, чоловіків — у понеділок.

Читайте також

  • Другу золоту медаль за тиждень здобув на чемпіонаті світу паралімпієць з Вінниччини
  • Півтора року й 37 кілометрів ниток: 15-річна вінничанка вишила рекордну мапу України
На початок