Прокуратура перевіряє законність будівництва торговельного центру біля Центрального ринку

Прокуратура перевіряє законність будівництва торговельного центру біля Центрального ринку

Прокуратура перевіряє законність будівництва торговельного центру біля Центрального ринку
. Фото: Вінницька обласна прокуратура

Вінницька обласна прокуратура перевіряє законність будівництва торговельного центру з підземним паркінгом біля Центрального ринку у Вінниці. У серпні 2022 року до відомства надійшло понад 100 звернень від мешканців міста.

Про це повідомляють на сайті Вінницької обласної прокуратури.

У 2014 році Вінницька міська рада продала дві ділянки загальною площею 4482 м2 ТОВ "ВІТЕКОМ". У 2021 році ці ділянки придбало ТОВ "АВМ АГРОІНВЕСТ". Сума угоди склала – 1,82 млн грн або 406 грн за м2.

Земельні ділянки продали поза конкурсом через розміщення на них належних товариству двох об’єктів нерухомості (касові павільйони), площею 5,2 м2 і 2,5 м2.

Проте, як встановили у прокуратурі, для обслуговування цих двох ділянок передано ділянки площа землі яких, перевищує площу нерухомості в понад 500 разів.

Відтак, це у прокуратурі називають "порушенням інтересів громади".

"Найвищим судом зазначено, що отримання в оренду земельної ділянки в розмірах, що значно перевищують площу належної відповідачу будівлі, для нового будівництва передбачає дотримання процедури проведення земельних торгів у порядку, визначеному положеннями ст. ст. 134, 135 Земельного кодексу України", – йдеться в дописі.

Вінницька обласна прокуратура вимагає повернути дві приватизовані ділянки в комунальну власність, накласти на них арешт і заборонити проводити будівельні роботи. Для цього вони подали позов до Вінницької міськради.

Наступне судове засідання призначено на 10 січня 2023 року.

Читайте також: "Ми боїмося, що закриють Центральний ринок" – вінницькі підприємці проти будівництва торгового центру
На початок