Врятував населення та екіпаж: вінницький ліцей носитиме ім'я льотчика Дмитра Майбороди

Врятував населення та екіпаж: вінницький ліцей носитиме ім'я льотчика Дмитра Майбороди

Врятував населення та екіпаж: вінницький ліцей носитиме ім'я льотчика Дмитра Майбороди
. Вінницькому ліцею №26 планують присвоїти ім’я Героя України Дмитра Майбороди. Фото: vinnitsa.info

Присвоїти у Вінницькому ліцею №26 ім’я Героя України Дмитра Майбороди – таке рішення одноголосно прийняли на засіданні "круглого столу" колективу ліцею та громадськості 7 червня. Відповідно до процедури, дане рішення буде винесене на сесію міської ради.

Дмитро Майборода був випускником школи. У 2015 році на фасаді відкрили меморіальну дошку на його честь. Про це йдеться на сайті Вінницької міськради.

"Він віддав своє життя заради того, щоб врятувати цивільне населення: відводив підбитий літак, щоб той не впав на населений пункт. Дмитро врятував також свій екіпаж. Тому цей подвиг мають знати наші учні. Щорічно про це з ними говоримо, їм розповідаємо", говорить директор ліцею №26 Сніжана Резнік.

До участі в обговоренні долучилася мама Героя Тетяна Майборода.

"Мій син віддав своє життя за Україну, за її майбутнє. В нього були великі плани на життя. Він був упевнений, що літатиме на нових типах літаків, але, на жаль не склалося. Я думаю, якщо школа носитиме ім’я мого сина – Героя України Дмитра Майбороди, то і наступні покоління будуть пам’ятати та знати якою ціною виборювалося та виборюється світле майбутнє нашої країни", наголосила Тетяна Майборода.

Довідка

  • Дмитро Майборода проходив військову службу у 456-й окремій бригаді військово-транспортної авіації Повітряних Сил ЗСУ, що дислокується в аеропорту "Вінниця" у Гавришівці. Обіймав посаду начальника служби безпеки польотів.
  • Як командир екіпажу літака Ан-26 з травня по липень 2014 року виконав 35 бойових вильотів для перевезення військових, озброєння, матеріально-технічних засобів у зону АТО на Донбасі. Проводив евакуацію поранених та хворих.
  • Загинув 14 липня 2014 року у Краснодонському районі Луганської області, коли його літак був підбитий. Він разом із помічником командира екіпажу майором Дмитром Шкарбуном до останнього керував літаком, що дозволило іншим членам екіпажу евакуюватися. Ціною власного життя їм вдалося відвести літак від населеного пункту Давидо-Мікільське.
  • Похований на Алеї Слави Центрального кладовища Вінниці. У грудні 2014 року Дмитру Майбороді присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордену "Золота Зірка", посмертно. А у квітні 2015 року майору Дмитру Майбороді посмертно присвоєно чергове військове звання "підполковник".

Читайте також

На початок