Демонтувати чи зберегти: в Тульчині вирішують долю пам'ятника Суворову

Демонтувати чи зберегти: в Тульчині вирішують долю пам'ятника Суворову

Демонтувати чи зберегти: в Тульчині вирішують долю пам'ятника Суворову
Фото: Суспільне Вінниця

Памʼятник полководцю Олександру Суворову у Тульчині планують знести, або ж перенести в інше місце. Остаточне рішення депутати міськради приймуть на червневій сесії. Про це Суспільному розповів міський голова Валерій Весняний.

"Є кілька публічних звернень громадян України із пропозиціями знести памʼятник Суворову і занести в укриття, чи сховати його в якесь інше місце. Дане звернення обговорюється на комісії при міськраді. Думаю, що у цьому місяці на сесії буде прийнято рішення про перейменування вулиці і знесення памʼятника", — говорить Валерій Весняний.

Художник та представник міської комісії з перейменування Григорій Зорик каже, що біографія полководця тісно переплетена з історією району. Тому до питання знесення памʼятника потрібно віднестися відповідально.

Знесення пам'ятника
Фото: Суспільне Вінниця

Памʼятник у Тульчині є копією монумента в Ізмаїлі Одеської області.

"Там точно такий. Тільки там змінений пʼєдестал: тут він знаходиться на погості, на підйомі. А в Ізмаїлі — занижений. Він там не має монументального бачення, а в нас в Тульчині — ось так", — говорить Григорій Зорик.

Встановили монумент 1954 року на центральній площі міста. Позаду — памʼятка архітектури Кафедральний собор Різдва Христового. Зараз тут українська православна церква Московского патріархату. Попереду — вулиця, названа на його честь, та палац Потоцьких. За словами краєзнавця Владислав Вігуржинський.

"Позаду нас один з трьох корпусів палацу Потоцьких. Він побудований 1782 року, а особисто Олександр Васильович Суворов прожив у цьому корпусі цілий рік — з березня 1796 по березень 1797", — розповідає краєзнавець Владислав Вігуржинський.

Знести чи зберегти: в Тульчині хочуть демонтувати пам'ятник Суворову
Фото: Суспільне Вінниця

У Тульчинському районі російському полководцю є музей у селі Тиманівка. А також присвячена експозиція у краєзнавчому музеї.

Читайте також

  • Очільник Вінницької ОВА пропонує перейменувати вулицю на честь героїв КОРДу
  • У Вінниці просять перейменувати вулицю на честь Бориса Джонсона
  • У Вінниці зареєстрували петицію про перейменування площі на честь Кузьми Скрябіна
  • Петиція про перейменування площі Гагаріна на площу Скрябіна: зібрали чверть голосів
На початок