Мультипредметний тест 2022: як готуються вінницькі випускники

Мультипредметний тест 2022: як готуються вінницькі випускники

Мультипредметний тест 2022: як готуються вінницькі випускники
. Цього року учні 11-их класів вперше будуть складати Національний мультипредметний тест. Фото: Суспільне

Національний мультипредметний тест замість зовнішнього незалежного оцінювання цьогоріч складатимуть випускники українських шкіл. Це — компʼютерний онлайн-тест із трьох блоків: української мови, математики та історії України. Як до нього готуються та куди планують вступати, Суспільному розповіли вінницькі випускники.

До підсумкової атестації готується 17-річна Марія Чижик. Закінчує 11 клас Вінницького ліцею № 7 імені Олександра Сухомовського.

"У мене була математика, географія, українська та історія. А зараз просто три предмети без літератури і без географії. Морально дітям буде легше здавати цей тест. Саме мені, напевно, трошки легше. Ще до кінця нічого не зрозуміло. Не знаємо, як воно буде через ці сирени. По часу маємо справитися, але якщо захочуть збільшити час проходження, то ми будемо не проти", — говорить Марія Чижик.

"Навчатимусь, щоб відновити українську економіку після війни"

Дівчина планує вступати до Києва — заочно на естрадний вокал в музичне училище Глієра та у Києво-Могилянську академію на факультет менеджменту. Так вирішила ще до війни.

"Буду старатися паралельно вчитися, але дана ситуація показала, що треба мати основну професію. Вивчуся і це допоможе відновити економіку країни. Вважаю, це буде в самий раз. Моя віра дуже сильна і я надіюся, що все буде добре до того часу. Батьки переживають, питають мене, але я дуже хочу в Київ", — каже Марія Чижик.

мультипредметний тест
Марія Чижик планує вступати до Києва — заочно на естрадний вокал в музичне училище Глієра та у Києво-Могилянську академію на факультет менеджменту. Фото: Суспільне

Їхати до Києва на навчання планує і вінничанка Богдана Довгань. Дівчина навчається у фізико-математичній гімназії. Каже, не бачить себе в жодній професії, крім економічної. Але куди вступатиме ще не вирішила: вагається між Києво-Могилянською академією, університетом імені Шевченка та Національним технічним університетом.

"Мене столиця вабить своїми можливостями, людьми, вулицями. Мені дуже подобається економіка, підприємництво, тому вивчала географію і англійську мову", — говорить Богдана Довгань.

"Вірю, що Україна буде сильною, відбудується"
мультипредметний тест
Вінничанка Богдана Довгань не бачить себе в жодній професії, крім економічної. Фото: Суспільне

Історію, яка входить у мультипредметний тест, дівчина складати не планувала. Ходить до репетитора.

"Був шок. Ти не знаєш, що це буде. Цілий рік готуєшся до ЗНО, а за декілька місяців все змінюється. Я готувалася до ЗНО ще з минулого літа, то в принципі все добре. Війна вплинула на все, але щодо вибору країни і міста я впевнена. Я вірю, що Україна буде сильною, відбудується, а ЄС візьме нас у свою родину", — каже Богдана Довгань.

Національний мультипредметний тест складатимуть цьогоріч у другій половині липня, йдеться на сайті регіонального центру оцінювання якості освіти. Пройде він у три сесії: основна — в липні, додаткова — в серпні та спеціальна — у вересні. Cкладатимуть тест онлайн. Він містить однакову кількість питань з кожної дисципліни. На його вирішення є 120 хвилин.

"Із кожної дисципліни по 20 запитань. 15 — тестових і ще 5 на встановлення логічної послідовності. Там, де логічна послідовність — 4 бали за кожне завдання. Основу залишили так само — це буде школа або ВНЗ. Єдина умова — наявність компʼютерного класу й інтернету", розповідає вчитель школи №31 Олександр Колесник.

мультипредметний тест
Фото: Суспільне

Ще одна відмінність мультипредметного тесту від ЗНО результати того ж дня. По завершенні тестування кожен учень одразу дізнається, на скільки балів склав іспит. Оцінку враховуватимуть при вступі до навчального закладу.

Якщо під час тестування пролунає повітряна тривога — час, відведений на іспит, автоматично зупиняється. Після завершення тривоги його можна буде продовжити. Скласти це тестування зможуть і українці за кордоном. Пункти тестування для них відкриють у країнах дружніх до України.

Що відомо

Читайте також: "Нищили українську державність": фільм про похованих на Меморіалі Слави у Вінниці знімали три тижні
На початок