Від початку війни Тульчинська громада на Вінниччині надала прихисткок для 7 289 переселенців. Серед них творча родина Шекерів.
Подружжя Олександра та Людмили виховує трьох дітей. Напередодні війни вони навчалися в одній з музичних шкіл Києва: Артем грає на контрабасі, Анна – на фортепіано, Максим – на брабанах.
З 2015 року разом з батьками діти створили сімейний проєкт ShekBand та записали останню композицію до першого альбому "Na Hati Records studios".
27 лютого мав бути концерт та презентацій альбому у Національній Філармонії України. Наприкінці квітня мала бути презентація у Німеччині, а потім у Франції. Проте війна не дала можливості здійснитися цим планам.
Для нас музика – це сенс і радість життя
"Для нас музика – це сенс і радість життя, це те, що зараз рятує мозок і душу від руйнування. Війна відсікла звичне життя, розірвала простір і час на до і після", – каже Людмила Шекерів.
Після початку повномаштабного вторгнення Росії в Україну родина Шекерів, змушена була виїхати з домівки. Місто шукали, аби дітям було де продовжити займатися музикою.

Історія повторюється
Приїхати у Тульчин родині запропонувала Ірина Френкель. За словами Людмили, аби не переривати тренування, їм допомогли знайти та налаштувати інструменти.
"Війна не зупинила роботу над проетком. А доля подарувала нам справжнє диво – неймовірних людей, які відкрили нам двері своєї музичної школи, надали найкращі свої інструменти і можливість працювати над музикою далі щодня. Сто років тому стіни музичної школи вже прихистили відомого українського композитора Миколу Леонтовича. Історія повторюється. І це абсолютно новий виток" – зазначила Людмила.

Сім’я планувала свій приїзд у Тульчин ще влітку, на міжнародний оперний фестиваль OperaFest Tulchyn, проте тоді не склалось.
"Мої діти продовжують працювати над своїми музичними аранжуваннями, роблять сайт. Вони хочуть бути готовими до майбутніх конкурсів та джазових фестивалів. Це допомагає нам залишатися сміливими та знаходити сили. Попереду на нас чекають концерти в Лейпцигу, Мюнхені, Дубліні та Ніцці", – розповіла Людмила.

Нині подружжя Людмили та Олександра Шекерів допомогають громаді. Нещодавно, за допомогою тульчинських волонтерів, Олександр привіз з міста Ужгород гуманітарну допомогу.
Читайте також
- У Вінниці облаштували спеціалізований притулок для незрячих переселенців
- Ремонт та страхування: вінницька влада пропонує допомогу тим, хто надасть житло переселенцям
- Третина пацієнток — переселенки. Як в умовах війни працює перинатальний центр Вінниці