Звання бригадного генерала присвоїли військовому з Вінниччини

Звання бригадного генерала присвоїли військовому з Вінниччини

Звання бригадного генерала присвоїли військовому з Вінниччини
. Полковник Сергій Собко. Фото: Вінниця.info

Звання бригадного генерала присвоїли військовому з Вінниччини Сергію Собку. Відповідний Указ президент України підписав 23 березня.

Полковник Сергій Собко родом із Літина. Він – начальник штабу, заступник Командувача Сил територіальної оборони Збройних Сил України.

З початком російської збройної агресії командир механізованого батальйону 30 ОМБр майор Сергій Собко виконував бойові завдання в зоні проведення антитерористичної операції. Протягом липня — вересня 2014 року підрозділ під керівництвом Собка виконував завдання на території Луганської області.

На початку 2015 брав участь у боях в районі міста Дебальцеве, зі своїми бійцями виходив з оточення. У цьому ж році за особисту мужність, самовідданість та високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, удостоєний звання "Герой України" з врученням ордену "Золота Зірка".

Комбат Сергій Собко став одним з героїв фільму "Рейд. Сила нескорених". З серпня 2017 року — командир 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади.

Військове звання бригадного генерала присвоїли також полковнику Зубаничу Василю Івановичу – заступнику Командувача об’єднаних сил; полковнику Перцю Сергію Степановичу – заступнику Командувача об’єднаних сил.

Читайте також

  • Пісні під сирени та концерти військовим: як підтримують захисників вінницькі музиканти
  • "Так будемо піднімати бойовий дух": на Вінниччині в'їзд у місто прикрасили прапором України
На початок