Пісні під сирени та концерти військовим: як підтримують захисників вінницькі музиканти

Пісні під сирени та концерти військовим: як підтримують захисників вінницькі музиканти

Пісні під сирени та концерти військовим: як підтримують захисників вінницькі музиканти
Вінницькі музиканти влаштували мотивуючі концерти у військових частинах. Фото: Дмитро Ткачук

Вінницькі музиканти Олег Шерр та Микола Андрущенко записали та випустили пісню "На полі битви", яку присвятили українським захисникам. Трек опублікували разом із роликом — використали кадри з українськими військовими та показали руйнації, вчинені росіянами.

Історію створення твору та, як іще підтримуть українських захисників, Суспільному розповів гітарист та продюсер пісні Микола Андрущенко.

"Автор музики та слів — мій давній знайомий, вінничанин Олег Шерр. Ще влітку, після довгої паузи, він зайшов до мене в гості і наспівав свою нову українську баладу. До написання пісні його надихнули тривалі службові подорожі, зокрема наодинці на природі. З перших нот я пройнявся твором і одразу вирішив записати — ми це зробили прямо під акустичну гітару на кухні", — розповідає Микола Андрущенко.

Остаточний варіант композиції назрів через півроку, коли росія напала на Україну.

"Коли почалася війна, практично не спав, допомагав із прихистком переселенцям у пабі, де працюю директором. Там і ночував. Постійні звуки сирен, емоції переповнювали. Саме тоді згадав про цю пісню. Дістав гітару, котра висить у барі, ноутбук, наушники і записав фінальний варіант пісні прямо в укритті під звуки сирен. Зранку прокинувся, прослухав, і зрозумів, що зараз не вистачає подібного україномовного філософського контенту її потрібно публікувати. Запитав у знайомих, хто може зробити відеоряд. Відгукнувся Віталій Возний, який зробив ролик за чотири години", — каже гітарист.

Організували концерти для військових

Також разом із побратимами організували концерти у військових частинах — солістом гурту "Пан Карпо" Віктором Негуром, учасником "Голосу Країни" Олександром Онофрійчуком та вокалісткою Вірою Майборода, Микола Андрущенко.

"Хлопці, які захищають нашу країну, потребують такої підтримки — українська музика піднімає їхній бійцівський дух. Об'єдналися та організували декілька концертів по військових частинах. Олександр Онофрійчук виконував українські народні пісні під бандуру, серед яких "Їхав козак за Дунай". Віктор Негур — авторські композиції гурту "Лесик і Пан Карпо". Військові сприймали усе зі сльозами на очах. Розповіли, що для них це дуже важливо, особливо зараз, коли навкруги стільки негативу", — говорить музикант.

"Записав пісню під звуки сирен" — як підтримують захисників вінницькі музиканти
Фото: Дмитро Ткачук

Це не єдиний творчий проєкт, каже Микола Андрущенко. Разом із вінницьким гуртом "Лесик і Карпо" записали іще одну патріотичну пісню про "російський корабль", якого відправили у відомому напрямку.

"Пісню записували до пізньої ночі. Знайомі хлопці із військових частин, які чергували на блок-постах та не спали, постійно запитували, чи готова пісня. Навіть о другій ночі дзвонили: "Ну що там скоро? Уже дописали?", — розповідає Андрущенко.

"Записав пісню під звуки сирен" — як підтримують захисників вінницькі музиканти
Фото: Дмитро Ткачук
Виникла проблема із розподілом волонтерських ресурсів

Окрім творчості, музикант із перших днів війни долучився до волонтерства. Як директор одного із вінницьких пабів, влаштував у закладі прихисток для переселенців з інших міст.

"Заклад знаходиться у підвальному приміщенні. Закинув у мережу оголошення, що можемо прихистити людей. На жаль таких умов, як ліжка, чи душ у нас не було. Але могли запропонувати тільки-що приготовлену гарячу їжу. Знайшли одіяла, які стелили на диванах, чи давали укритися. Перший тиждень щодня приймали близько 40 людей. Потік не припинявся: одні прибували, інші їхали. Також приходили вінничани, які не мають сховищ та люди, що працюють в місті і не можуть дістатися додому", — каже Микола Андрущенко.

Згодом виникла проблема з опаленням і в закладі стало дуже холодно. Крім того, у Вінниці облаштували багато місць для переселенців з комфортнішими умовами. Тому зосередився на волонтерстві, каже музикант.

"Зараз разом з іншими займаюся координацією волонтерів та розподілом ресурсів. Адже виникла проблема, коли люди масово кинулися допомагати: деякі волонтерські центри буквально завалили продуктами та одягом. Настільки, що не було куди дівати. Разом із тим у деяких точках не було нічого. Зараз хочемо організувати побутові умови в одному із гуртожитків, де перебувають близько 300 людей. Із волонтерського центру "Квадрат" надали пральні машини. Шукаємо бойлери", — розповідає Микола Андрущенко.

Пісню про "російський корабель" можна прослухати на ютуб-каналі гурту "Лесик і Карпо". Примітка: відео містить нецензурну лексику.

Читайте також

  • Вінницькі музиканти зіграли онлайн-концерт в укритті, щоб підтримати українців та ЗСУ
  • З початком війни у Вінниці зросла кількість бажаючих "набити" патріотичне тату: що обирають
На початок