Протягом 2021 року у лісах Вінниччини виловили рекордну кількість вовків та лисиць. Популяція хижаків зменшує кількість диких тварин у лісах та загрожує поширенням сказу.
Про це повідомляєпресслужба Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства.
Протягом нинішнього року в області добуто 26 вовків.
"На вовків влаштовують спеціальні полювання, коли випадає сніг. Відслідкувати вовків можна за слідами на снігу. Якщо слід не вийшов за межі ділянки, її обвішують стрічкою з яскраво-помаранчевими прапорцями. Вовк боїться цього кольору, тому не перестрибне перепони і виявиться у пастці. Вовки часто мігрують на великі відстані", – розповідають лісівники.
Лисиць в області добуто 2784.
Найбільше лисиць добуто на Козятинщині (110 голів), в Тульчинському (83) та Гайсинському районах (54). Також на Немирівщині мисливці вполювали одного шакала.
Як повідомляють у Вінницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства, вилов та відстріл цих тварин – вимушена міра.
"Регулювання чисельності хижаків та шкідливих тварин відіграє вагому роль у профілактиці сказу. У більшості серед диких тварин на сказ хворіють м’ясоїдні та всеїдні. Велика роль у розповсюдженні вірусу сказу належить безпритульним тваринам, особливо собакам та котам. Лисиця, хвора на сказСказ — це небезпечне інфекційне захворювання, яке передається через укуси та ослинення і у разі відсутності лікування у найкоротші терміни призводить до 100-відсоткової смерті., може зайти в населений пункт і напасти на домашню тварину чи людину", — розповідають лісівники.
У цьому році у Крижопільському лісгоспі та Тульчинському ЛМГ преміювали мисливців патронами за добутих хижачок. А в Крижополі за добутого вовка встановили винагороду – одну тисячу гривень.
Читайте також
- "Потрібно 24 прутики": на Вінниччині чоловік плете декоративні дерева із вербових гілок
- "Їдять кукурудзу, просо, зерно". Як живеться новим мешканцям вінницького зоопарку