Декоративні дерева з прутиків верби вирощує Валентин Ільчук із села Йосипенки Немирівської громади. Робить це уже 5 років. Ідею, каже, запозичив у майстрів із Західної України, вчився по відео в інтернеті. Плетені дерева з верби чоловік продає. Сировину для свого захоплення вирощує сам.

Аби сплести декоративне дерево, каже чоловік, потрібно 24 прутики верби. Сплітає прутики, які перед тим саджає у відро з ґрунтом. Щоб створений візерунок тримався, його потрібно зафіксувати прищіпками або ж мотузкою. Плететься швидко, каже Валентин Ільчук, головне, аби прутики були не грубими та однаковими.

"Якщо одна гілка буде товстіша, одна тонша, то буде ламатися. Розпускаємо на два прутики і плетемо зліва направо, і починаємо заплітати перехрест. Зробили ромб і фіксуємо. Якщо хочете, щоб вона цвіла лише зверху, то на стовбурі ми гілочки, бруньки забираємо, і воно тут деревʼяніє", — каже Валентин Ільчук.

Чоловік розповідає, що для плетіння використовує спеціально вирощенні сорти. Верба, яка росте біля річок, каже, не підходить.

"Це американка європейська. Бачите, які вони рівненькі, гарненькі, без сучків — це селекційна верба. Бо я пробував із цієї, що росла на водоймі у нас, але не виходить, бо воно коряве, криве і ніяке", — каже Валентин Ільчук.
Навесні на городі чоловік посадив три сорти верби. Гілки купував у різних містах України. Зараз однорічні використовує для створення плетеного дерева, а ще з них виготовляє кошики.

Свої вироби чоловік — продає. Коштує така верба в середньому 800 гривень. Є як декоративні, які можуть рости в горщиках, вдома — так і триметрові, які висаджують на подвірʼї.
Читайте також
- На 40% здорожчали ялинки та сосни на Вінниччині
- "Їдять кукурудзу, просо, зерно". Як живеться новим мешканцям вінницького зоопарку