На Вінниччині створять центр трансплантології та закуплять кисневу станцію

На Вінниччині створять центр трансплантології та закуплять кисневу станцію

На Вінниччині створять центр трансплантології та закуплять кисневу станцію
.

Обласну програму "Підтримка та розвиток галузі охорони здоров’я Вінниччини" на 2021-2025 роки" депутати ухвалили 26 лютого на позачерговій 6 сесії обласної Ради.

"Відповідно до Програми, прогнозується, що для реалізації усіх передбачених заходів необхідно 391 млн 749 тис. грн, у тому числі з обласного бюджету – 350 млн 670 тис. грн, з бюджетів територіальних громад – 41 млн 078 тис. грн.", – повідомляє пресслужба обласної ради.

Читайте також: Скільки людей в Україні вже зробили щеплення від COVID-19. Дані МОЗ

Серед пунктів нової медичної програми – створення центру трансплантології на базі Вінницької обласної клінічної лікарні ім. Пирогова та закладів охорони здоров’я області.

Також у документі передбачені – виплати медичним та іншим працівникам лікувальних установ, які захворіли на COVID-19. Сума такої разової допомоги складе 10 тисяч гривень.

Крім того у програмі закладено 4 мільйона гривень на закупівлю кисневої станціїГазовий концентратор високої потужності, яка виробляє медичний кисень з повітря.

"Програма необхідна області. Нині, у період коронавірусного загострення, ми маємо забезпечити повне та безперебійне фінансування галузі", – прокоментував голова обласної Ради Вячеслав Соколовий.

Пріоритети закладені у програмі

Закупівля медикаментів, затратних матеріалів та виробів медичного призначення, лікування та профілактика серцево-судинних захворювань, підтримка педіатричної та неонатальної допомоги, розгортання ще 80 "ковідних" ліжок на базі обласної інфекційної лікарні.

Читайте також

На початок