У Вінниці паліативна бригада медиків надає допомогу важкохворим пацієнтам вдома. Всі процедури — від забору аналізів до кардіограми та УЗД – медики виконують безкоштовно. Витрати покриває Національна служба здоров'я України.
Про це Суспільному розповіла керівниця паліативної бригади обласного реабілітаційного центру ветеранів війни та радіаційного захисту населення Богдана Маркевич. За її словами, для виїзду бригади необхідне направлення від лікаря. Нині під їхньою опікою 150 пацієнтів.

Богдана Маркевич — і керівник паліативної бригади, і її лікар. З пацієнтами працює після завершення прийому в реабілітаційному центрі. Там вона лікар-гінеколог. Вона розповіла, що для надання допомоги паліативним пацієнтам залучають усіх спеціалістів: від терапевта до невропатолога.
"Це завжди важкі пацієнти. 98% знерухомлені повністю. Якраз діагноз післяінсультний геміпарез — це ми. Це наші пацієнти. Всі важкі. Це ті люди, які потребують допомоги, медичного обстеження. Та сама кардіограма, аналізи, перев’язки трофічних виразок, пролежнів, обробка ран. Але якщо вони не можуть самостійно рухатись", — сказала Богдана Маркевич.

Серед пацієнтів бригади чоловік Людмили Склярук — Володимир. Подружжя разом пів століття. Жінка розповіла, що колись коханий "бавив" її, а тепер вона його.
"Четвертий інсульт, який дав нам такий лежачий результат. він нічого сам. Годую з ложки, попити даю. Бриється він сам. Миємося, купаємося", — розповіла Людмила Склярук.

Відколи чоловік знерухомлений, йому, як пацієнту паліативної бригади, все роблять вдома. Від обстеження, консультацій лікарів — до кардіограми.
"Десь пролежні, десь щось нарвало, десь температура — я не можу сама справитись. Це все паліативна. А що б я сама робила? Куди б я його повезла? І кардіограма, й аналізи крові, і призначення лікаря, щось прокапати, поколоти, призначити", — розповіла Людмила Склярук.

84-річній Лідії Камєнєвій теж надають допомогу вдома. Жінка розповіла, що через проблеми з судинами навіть по квартирі ходити важко. Вчергове до неї прийшли кардіолог та медична сестра.
"В неї проблеми великі з серцем, вона обмежена в русі. Перебуває вдома. Може здійснювати переміщення з кімнати в кімнату, . Через важкість стану взята на паліативну допомогу. Допомагаємо робити перев’язки, проблеми з судинами, робимо аналізи", — розповіла лікарка-кардіолог Ельвіра Овсяновська.

Лідія Камєнєва розповіла, що така допомога — неабияке полегшення. А ще це можливість спати лежачи, а не сидячи, та просто жити.
"Потребую цієї допомоги.Світлана Костянтинівна, медична сестра, це як фея з чарівною паличкою. Вона як прийде, як почистить цю рану, перев’язку зробить. то хоч можу чуть пройтися", — розповіла Лідія Камєнєва.

Серед пацієнток й Інна Китаєва. Вона знерухомлена останніх пів року, має цілий букет хвороб, в минулому жінка — лікар.
"Я лікар з великим стажем. Мені вже 98 рік. Понад 30 років пропрацювала в обласному тубдиспансері. Вже третій місяць вони для мене (я ж знаю, що таке охорона здоров’я зараз), як промінь світла! Третій місяць лежу, все безкоштовно. До мене ходить медсестра, лікарі", — розповіла Інна Китаєва.

Приїздять лікарі і до Ганни Фоки. Чотири роки тому жінка пережила інсульт. І вдень, і вночі з нею рідні. Донька Ольга Фока розповіла, що її мати спочатку навіть харчувалася та приймала ліки через зонд.
"Наша сімейна лікарка сказала, що є паліативна допомога. В нас мама випадково зонд витягнула. А нема зонда — нема нічого: ні ліків, ні води, ні їжі. Дуже потрібно, дуже. І невропатолог, і терапевт, і кардіолог, і гастроентеролог, і пульмонолог", — розповіла Ольга Фока.
Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp