Знизити тарифи на комунальні послуги — з такою вимогою знову вийшли протестувальники до будівлі Закарпатської ОДА. За словами організатора протесту Михайла Чокнадія, подію анонсували в соцмережах, прийшли нині близько 100 учасників. Речниця Нацполіції Закарпаття Ганна Дан повідомила: було близько 40 мітингувальників. Порушень не зафіксували.
Протест почався біля Закарпатської ОДА о 10-й ранку. Учасник Іван Лендєл приїхав із Мукачева. Каже: брав участь у такій акції і 19 січня.

"Нас не влаштовують такі ціни, які нам диктують прем’єр-міністр, президент і нинішня влада. Вибачте, нашого газу достатньо для того, щоб населенню дати по тій ціні – 2,90, як вони добувають той газ, і продати нам", — розповів чоловік.
Остання його платіжка, яку отримав Іван Лендєл, була на 8 500 грн. Чоловік мешкає в приватному будинку.
Вперше на мітинг прийшла Галина Сатмарі, каже, приїхала з Мукачева. "Скажені платіжки ідуть, ідуть, ідуть… 415 грн за цей місяць прийшло за транспортування і 1228 за газ. Зробили ті 6, 99 гривень. Це теж дуже дорого", — сказала жінка.

За пів години до протестувальників вийшов голова обласної ради Олексій Петров.
"18 січня було прийнято рішення на енергетичній раді, що зменшується до мінімальної ціни. Взяли той коридор між 6, 99 і 8 гривень. Взяли мінімальну ціну. Назвали її індикативною — 6, 99. Це, до речі, було дуже багато маніпулювань: чи з ПДВ, чи ні. Це з ПДВ", — сказав голова облради.
Після люди зайшли всередину Закарпатської ОДА, проте через турнікети їх не пропустили. Співорганізатор протесту Михайло Чокнадій сказав: хочуть повторну позачергову сесію. Він сказав, що минула сесія Закарпатської ОДА, яка відбулася 19 січня, була "пародією на сесію".
"У нас були чітко визначені вимоги депутатам ОДА, однак жодну не розглянули тоді на сесії. Тому ми вимагаємо скликати позачергову сесію Закарпатської ОДА, де будуть висунуті наші чіткі вимоги: яка має бути ціна на газ прийнятна для народу, передача транспортних систем на баланс громад. Ми вимагаємо знижку на електроенергію, щоб була ціна 90 копійок, а не 1, 68 грн, як зараз", — сказав Михайло Чокнадій.

Близько 12-ї протестувальники пішли до будівлі "Закарпатгазу". Там були понад 4 години. З ними спілкувався голова правління Віталій Шатило, — повідомила речниця установи Ольга Павлова. За її словами, поки що ситуацію не коментують.
Нагадаємо, минулого вівторка вже збирали позачергову сесію. Тоді також був мітинг. Депутати підтримали колективне звернення до президента, уряду та парламенту знизити тарифи на газ та його доставку, а також на електроенергію. За день до цього уряд затвердив ціну з 1 лютого за кубометр газу 6 гривень 99 копійок до кінця опалювального сезону або карантину. А 19 січня Нацкомісія у сфері енергетики та комунальних послуг встановила тариф за розподіл газу — не більше гривні 79 копійок за кубометр.
Читайте також: Мери Житомира, Коростеня й Бердичева просять владу переглянути тарифи