Навчання відновили сьогодні у школах в Україні. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов каже: відтепер діють ті обмеження, які були до локдауну, тобто помаранчевої зони.
Ужгородський міський голова Богдан Андріїв повідомив: школярі 1-4 класів вчитимуться, як зазвичай, з 5 до 8 та 10–ті класи матимуть змішану форму. 9 та 11-ті відвідуватимуть навчання, якщо в класі менше 30 учнів. У Сторожниці на Ужгородщині вчаться загалом 155 школярів.
На уроці фізики 7-класники Сторожницької школи виконували лабораторну роботу.
"Мені більше подобається в школі навчання, тому що ми на дистанційному навчанні не дуже можемо зрозуміти вчителя. Може зникнути інтернет, і ми не почуємо вчителя", — сказала Анастасія Акімова.

Вчителька української мови Оксана Дацюк викладає в 5-11 класах. Упродовж локдауну уроки проводила дистанційно.
"Будь-який вчитель працює на результат, — розповіла вона. — І його ми можемо мати, коли віч-на-віч знаходимося з дітьми, коли встановлюємо зоровий контакт, коли чуємо від них якісь запитання. І тоді результат їхнього навчання найкращий, а ми якраз до цього йдемо. Проблеми виникали переважно через інтернет-зв'язок – він або гірший, або кращий. Але ми завжди знаходили вихід з будь-якої ситуації, старалися виправити все, виконати все заплановане".
Після відновлення навчання почали працювати й шкільні їдальні. Зараз за одним столом можуть їсти не більше, ніж 2-є дітей, розповіла кухарка Ганна Кузнєцьова.
"Дітки сидять на відстані один від одного, ми дотримуємося обмежень. Спочатку йдуть мити ручки і стоять один від одного теж на відстані", — сказала кухарка Ганна Кузнєцова.
Класи в Сторожницькій школі не ділитимуть на групи, розповів директор Володимир Огар: "У кожному класі у нас є можливість навчати дітей до 20-ти, що відповідає постанові Кабміну. У школі також будуть організовані виховні заходи, їх будуть проводити для одного класу без участі батьків і сторонніх глядачів".
За словами Володимира Огаря, для учнів та вчителів є три входи до школи. До приміщення впускають лише у масках.
Читайте також: Як працюють школи після локдауну. Розповідає МОН