Перейти до основного змісту
В Ужгороді провели громадські обговорення генплану міста. Участь взяли понад 200 людей

В Ужгороді провели громадські обговорення генплану міста. Участь взяли понад 200 людей

В Ужгородській міськраді 7 лютого провели громадські обговорення генерального плану міста. Ужгородці подали 290 зауважень і пропозицій. Громадські слухання тривали дві години.

За словами головного архітектора Ужгорода Олега Боршовського, на сьогоднішньому засіданні мали обговорити та передати деталі розробнику — Українському державному науково-дослідному інституту проєктування міст "Діпромісто", аби вони могли опрацювати й пізніше подати на розгляд погоджувальної комісії. Але це не є кінцевим результатом містобудування.

"У нас є певна процедура щодо розроблення генерального плану міста. Він розпочався у 2018 році. По самій процедурі має бути громадське обговорення щодо містобудівної документації. Вона тривала півтора місця. За цей час ми мали отримати письмові зауваження та пропозиції від громадян міста. Сьогодні є заключний етап громадських обговорень. За півтора місяця ми отримали 290 зауважень", — розповів Олег Боршовський.
"Відсутні реальні шляхи розвитку міста. Нам пропонується узаконити всі ті нелегальні забудови, які були на підставі детальних планів територій, так само незаконних, покладені в основу генерального плану і так само збудовані протягом останніх 20 років. Зараз намагаються цим планом легалізувати цю всю існуючу забудову, забити декілька перспективних ділянок для подальшої урбанізації цього міста", — зауважила представниця ініціативної групи "Кірпічка" Наталія Майстерко.
В Ужгороді провели громадські обговорення генплану міста. Участь беруть майже 200 людей
В Ужгороді провели громадські обговорення генплану міста. Суспільне Ужгород/Ганна Попп

Олег Боршовський зазначив, що більшість зауважень стосувалися зеленої зони, транспортної схеми та невідповідність об’єктів.

"Найголовніша моя претензія – це те, що в Ужгороді дуже мало зелених зон, все забудовано і ми зіштовхнемося з тим, що у нас будуть камінні джунглі", — каже ужгородець Сергій Кобаль.
"Території колишніх підприємств, заводів, фабрик перетворюються на зони багатоквартирної забудови. Разом з цим, не пропонується розвиток соціальної інфраструктури, це: школи, садочки, заклади охорони здоров’я та культури, а збільшується багатоквартирна забудова. Стоїть питання, для чого, якщо розрахункова чисельність населення всього 107 тисяч ужгородців", — додала Наталія Майстерко.
В Ужгороді провели громадські обговорення генплану міста. Участь беруть майже 200 людей
В Ужгороді провели громадські обговорення генплану міста. Суспільне Ужгород/Ганна Попп
"Зараз ми бачимо дуже багато зауважень і пропозицій, які ми маємо розглянути. Коли був затверджений генеральний план у 2016 році, а завдяки громадським активістам він був скасований у 2017 році, і місто почало рухатися по старому генеральному плану, який є на сьогоднішній день чинний, а це 2004 року. Я бачу необхідність терміново приймати рішення по генеральному плану. Але враховуючи ці питання, які зараз зазначаються мешканцями. Ніхто не міг подумати під час розроблення генерального плану, що почнеться війна, а також, що буде багато переселенців. У першу чергу впорядкування — це транспортна схема має бути, також ми маємо розпочати обмеження, якими буде керуватися архітектура та міська рада щодо забудови територій, а саме – поверховість, щільність забудови міста. Крім того, зелені насадження, школи та дитячі садочки", — зазначає Олег Боршовський.

Що відомо

  • "Генплан Ужгорода містить суттєві недоліки, які свідчать про те, що такий документ затверджувати не можна", — зазначає представниця ГО "Екосфера" Оксана Станкевич-Волосянчук. За її словами, генплан розроблений до 2041 року з розрахунком на 107 тис. населення за реалістичним сценарієм і на 120 тис. населення за оптимістичним сценарієм. "Вже сьогодні в Ужгороді постійно проживає не менше 135 тис. людей. Тобто, генплан вже на сьогодні є неактуальним. Він не наздоганяє реалії ситуації", — каже екологиня. Окрім того, вона зазначає, що відповідно до генплану існує загроза для довкілля.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads, WhatsApp, TikTok

Топ дня
Вибір редакції
На початок