Перейти до основного змісту
На Закарпатті змії прокинулися зі сплячки посеред зими через теплу погоду

На Закарпатті змії прокинулися зі сплячки посеред зими через теплу погоду

Змії передчасно прокинулися зі сплячки наприкінці січня на Закарпатті. Чому плазуни прокинулися посеред зими та чи загрожує це тваринам розповів Суспільному кандидат біологічних наук завідувач кафедри зоології УжНУ Федір Куртяк.

За його словами, змії виходять зі сплячки, коли температура повітря сягає 12°-14° тепла, а ґрунт прогрівається до 4° тепла. Через те, що впродовж трьох днів, з 27 до 30 січня, на Закарпатті фіксували максимальну для цього місяця температуру — 11°-14° тепла, змії й виповзли зі сплячки.

"Змії вийшли зі сплячки надто рано, адже в нормі плазуни повинні прокидатися не раніше квітня. Враховуючи різкі коливання температур, це загрожує тваринам загибеллю при черговому похолоданні", — розповів Федір Куртяк.

Зоолог каже, що поява змій узимку на Закарпатті — рідкісне явище. Плазуни зазвичай зимують у природних укриттях: під землею, у трухлявих деревах або норах гризунів, де можуть збиратися групами до кількох сотень особин.

Які види змій живуть на Закарпатті

Федір Куртяк каже, що на Закарпатті зустрічаються п'ять видів змій, серед них один отруйний — гадюка звичайна. Ця змія живе у передгір'ї до висоти 2000 м над рівнем моря.

Вуж звичайний та водяний зустрічаються у долинах річок чи біля ставків.

Два рідкісні види змій, які внесені до Червоної книги України — мідянка (живе на рівнинах й передгір'ї) й полоз лісовий (живе у передгір'ї та в лісистій місцевості).

Загалом у 2024 році на Закарпатті зафіксували 30 випадків укусів змій, повідомили на сайті Центру громадського здоров'я МОЗ України. Смертей від укусів змій у 2024 році на Закарпатті не фіксували.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads, WhatsApp, TikTok

Топ дня
Вибір редакції
На початок