22 людей долучилися до практи в Ужгородській дитячій лікарні. Це працівники медзакладу та студенти, які грають з дітьми-пацієнтами в ігри. Практикум провели представники громадської організації "Момент Міцності". Про це Суспільному розповіла психологиня Людмила Балецька.
До практикуму долучилися працівники Ужгородської дитячої лікарні та студенти, які з грудня 2024-го приходять сюди, аби займатися з пацієнтами. Під час занять учасники навчалися працювати з іграшками та реабілітаційним приладдям, а також проводити ігри з дітьми, які лікуються в медзакладах.
"Щовівторка я з іншими дівчатами, моїми колегами, працюємо на поверхах лікарні, де збираємо дітей на різні ігри, це можуть бути нейрозаняття, тобто з балансерами, з м’ячиками, це можуть бути масажні м’ячики на сенситивність, а також це можуть бути музичні інструменти, ми проводили великий захід з цими інструментами, де співали "Щедрик", навчали як з різними інструментами краще поводитись", — розповіла студентка, учасниця практикуму Євгенія Станичак.

За словами представниці організації "Момент Міцності" Людмили Балецької, практикум провели, аби показати, як у лікарні можна використовувати іграшки з якоюсь ціллю, а не тільки для розвантаження, а й через нейропсихологічні ігри, сенситивні ігри, для того, щоб ще розвивати і діагностувати дитину.
"Саме з Ужгородською дитячою лікарнею це дуже свіжа співпраця, ми тільки розпочали її. Ми також співпрацюємо з Харківською міською дитячою лікарнею №16, ця співпраця триває трішки довше, через нашу громадську організацію за допомогою підтримки різних донорських програм ми вже мали декілька проєктів там, ми працювали з лікарями, зараз ми почали реалізовувати проєкт, у якому залучені студенти", — каже Людмила Балецька.

"У нашу лікарню в Харкові три роки тому прийшли студенти медичного вузу, Харківського університету, вони прийшли, щоб стати у нас волонтерами і гратися з дітьми. Вони грають гру "Лікарня", яка є дуже важлива в лікарні, бо діти відіграють свій досвід. З цього ми і розпочали з студентами-медиками три роки тому. Потім до нас долучилися студенти мистецького вузу і ми вже запроваджуємо методи мистецької терапії, музичної терапії в нашій лікарні, то це вже відбувається два роки, тому нам є чим поділитися", — додала клінічна психологиня Харківської лікарні Владислава Андрущенко.
На практикум представники громадської організації "Момент Міцності" привезли іграшки, музичні інструменти, книги, костюми для дітей, різні ігри. На усе це, за словами Людмили Балецької, витратили 375,2 тисячі гривень. Це гроші донорів. Усі речі передали у власність лікарні для занять з пацієнтами.

"Часто лікарня — це випробування для діток, тобто це додаткова стресова ситуація, додатковий фактор психоемоційного перезбудження, тому що, коли дитина потрапляє в лікарню, то це природно, що хвилюється і дитина, і сім’я. Тому якраз у рамках цього проєкту ми будемо мати змогу надавати комплексну допомогу та створити у лікарні саме той лікарняний простір, де дитина, окрім того, що отримає високо професійну медичну допомогу, дитина почуватиметься комфортно, у безпеці і затишно, бо за програмою проєкту буде зарахована і психологічна допомога дітям", — додала медична директорка Ужгородської дитячої лікарні Таїса Шуберт.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads, WhatsApp, TikTok