На Закарпатті відстрілюватимуть хижих тварин. Робитимуть це, щоб врегулювати їхню чисельність та запобігати сказу.
Про це 27 листопада написав на своїй Facebook-сторінці голова обласної військової адміністрації Мирослав Білецький.
Він повідомив, що філіям держпідприємства "Ліси України" та працівникам мисливських господарств дозволили відстріл хижих тварин, зокрема: лисиць, вовків та шакалів.
Відстріл хижих тварин проводитимуть щовихідних та у світлу пору дня з 30 листопада впродовж наступних трьох місяців. За добу до цього потрібно повідомити обласні управління Нацполіції та СБУ, а також Чопський і Мукачівський прикордонний загони про те, де і хто проводитиме відстріл. Дозвіл на проведення санітарного відстрілу громадам області надаватимуть в Південно-Західному міжрегіональному управлінні лісового та мисливського господарства.
Мирослав Білецький додав, що цьогоріч у різних районах Закарпаття зафіксували вже 24 випадки захворювання сказу.
Які ознаки сказу
Сказ — це інфекційна хвороба з переважним ураженням центральної нервової системи, що супроводжується судомами, спазмами глоткової й дихальної мускулатури.
Сказом частіше хворіють дикі тварини. Від них при укусі, ослиненні заражаються домашні тварини й люди, йдеться на сайті Держпродспоживслужби.
Ознаки сказу дуже різноманітні. Найбільш характерні — слиновиділення, водобоязнь, агресивність, параліч, але іноді вони можуть бути відсутні. У собак і кішок сказ протікає у двох формах: буйній і тихій.
Хвора буйною формою тварина стає агресивною, ховається по кутах, часто змінює місце проживання, тікає з дому, гризе неїстівні предмети. Найбільш небезпечна інша форма сказу — тиха. Основні ознаки хвороби можуть бути виражені слабо.
Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads, WhatsApp