Перейти до основного змісту
25% населення Угорщини відмовили б у наданні гуманітарної допомоги Україні — експертка

25% населення Угорщини відмовили б у наданні гуманітарної допомоги Україні — експертка

Чілла Фединець
Чілла Фединець під час дискусії на форумі Re:Open Zakarpattia. Re: Open Zakarpattia 2024

Станом на зараз в Угорщині зростає відсоток тих, хто вважає, що Європейський Союз не повинен підтримувати Україну фінансово. Це близько 50% населення. Збільшується також кількість тих, хто б відмовив у наданні гуманітарної допомоги — близько 25% населення Угорщини.

Про це повідомила старша наукова співробітниця Інституту досліджень меншин Центру соціальних наук (Угорщина) Чілла Фединець на форумі "Re: Open Zakarpattia 2024Re:Open Zakarpattia – це форум ідей та рішень для розвитку Закарпатської області, як мультикультурного фронтиру, мосту України до ЄС та НАТО, "пілотного регіону" для структурних реформ, які можуть бути мультипліковані по всій країні.", який проходить на Закарпатті.

"В Угорщині та Словаччині виникає питання чи постачати зброю Україні. Так, давати зброю на комерційній основі. Найбільше тих, хто відмовляється допомагати Україні, — з правлячої партії. Вони звертаються до 2 мільйонів людей, які за неї голосують. Ці люди отримують інформацію через державне телебачення та радіо, де є місце пропаганді. Великий бар'єр у тому, що українську мову угорці зовсім не знають, а читають тільки угорську пресу, радіо і телебачення. Тому люди не думають про сусідню країну та її людей", — сказала Чілла Фединець.

За словами експертки, щодо реваншистськихРеванши́зм — політика «помсти у відповідь» за уявлену або реальну несправедливість чи поразку. настроїв, то це крайні маргінальні думки.

"Ми в цьому не є особливі. В офіційній політиці Угорщини спостерігаємо те, що вона мислить категоріями національної держави, а думає категоріями культурної нації", — пояснила жінка.

Чілла Фединець такаож сказала, що за довгі десятиліття єдиною інституцією, яка користувалася довірою людей, була Угорська академія наук. "6 років тому уряд відлучив цю дослідницьку мережу і майже щороку міняє її назву. Ніхто не може зрозуміти, що це таке. Уряд створює систему проурядових інституцій", додала експертка.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads, WhatsApp

Топ дня

Вибір редакції

На початок