На Закарпатті 12-13 жовтня проходять польові збори в частині підготовки населення до національного спротиву. До заходу долучилися близько 100 людей. Про це Суспільному розповів начальник обласного центру підготовки населення до національного спротиву Юрій Беляков.
За словами Юрія Белякова, в Мукачівський район приїхали учасники з усіх районів Закарпаття, крім Рахівського. Це чоловіки та жінки, які вже пройшли підготовку до нацспротиву.
"Є з усіх районів області, окрім Рахова, Рахів, на жаль, не зміг приїхати. На жаль, з інших областей люди не змогли приїхати. Тут курсанти, які вже закінчили курси навчання. До настання темноти будуть проходити по різних навчальних точках різних. Вночі також буде сформовано 6 груп, де кожна буде мати своє завдання: хтось в обороні, хтось в розвідці, хтось в наступі, хтось в засаді. Основна мета — щоб курсанти показали те, що вони вміють, а інструктори подивилися, де недопрацювали, де які помилки і так далі", — розповів Юрій Беляков.
Організаторами польових зборів є громадська організація "Мукачівський щит" спільно з Закарпатським обласним центром підготовки населення до національного спротиву та підрозділами ЗСУ, ДСНС та іншими організаціями.
"Для того, щоб ці люди могли підтримувати свої навички і гуртуватися, ми створили громадську організацію, навколо якої гуртуємо випускників Закарпатського обласного центру нацспротиву. Маємо на меті розширювати знання, давати нові навички. Орієнтування в темну пору доби — це теж додаткова навичка, яка йде трохи більше, ніж базовий курс, це зовсім змінює картину, бо дорогою є різні засідки та різні випробування, тому метою нашої організації та нашого заходу — є військово-патріотичне виховання, виховання населення в дусі постійної підготовки, в дусі постійної готовності, щоб зустріти ворога", — додав керівник ГО "Мукачівський щит" Роман Тарабій.
Польові збори учасників національного спротиву розпочали з шикування. Далі розподілили по групах й роздали завдання. Учасники мали пройти маршрут, який складався з 6-ти локацій. Там проходили такі відпрацювання: з тактичної медицини; топографії, виживання у складних умовах, орієнтування на місцевості, гірських переправ тощо; тактики, психології; основ вогневої підготовки; управління FPV-дронами; організації блок-постів та правил поводження на них. Ось на цій локації учасники проходять переправу через річку. Допомагають їм гірські рятувальники та волонтери.
"Переправлявся через річку, потічок. Супер, дуже класно", — каже учасник зборів Ярослав.
"Це умовна гірська річка. Щоб перейти на той бік, відділення військових або туристів, то перший проходить за допомогою страховки по руслу річки, чіпляє мотузку, мотузка натягується методом поліспаста і тоді інші переправляються по сухому. Спочатку переправляють люди, якщо є важко травмовані, то там в нас є ноші, то ми чіпляємо за ноші, а також можна переправити боєприпаси, продукти по сухому", — розповідає волонтер Євген Чізмар.
На ще одній локації учасникам показали методи виживання у складних умовах та як орієнтуватися на місцевості.
"Загалом багато цікаво по тактичній медицині, по гірських переправах, а на даний момент по розбиттю намету для перечекання негоди. Все дуже доступно, зрозуміло, дуже гарно пояснюють інструктори, які вже мають багато досвіду в даній сфері. Знання, отримані на зборах, вже мені знадобилися під час допомоги учасникам ДТП", — ділиться враженнями учасник зборів Андрій
"Раніше дрони у мене асоціювалися з якимось весіллям, а тепер заграли новими фарбами — інколи позитивними, інколи негативними. З усіх підготовок, які ми вивчаємо, дрони для мене — це найважче. Керувати машиною для мене набагато легше, ніж дроном. Це я знаю на 100%. Все дуже сподобалось, не дуже виходить, але сподобалось. Ну треба працювати і працювати над цим, то однозначно", — розповідає учасниця зюорів Марія.
"Різниця між дронами. Я думала, що є кілька варіантів і на тому кінець. Мені було цікаво, чи дрон, коли летить з БК, чи скидає, чи сам розбивається. Зараз дали мені пояснення, що є різні, що ними можна управляти. Наша група була перша, ми були такі початківці національного супротиву. У нас уже був курс підвищеної кваліфікації. Якщо є якісь такі заходи, то ми стараємося доєднуватися до цього, якісь нові знання отримувати, щось інше передавати", — додала учасниця зборів Ольга.
Учасники польових зборів ночували в наметах. Також для них готували їжу на місці.
"У нас є перекуси. Тепер приїхали повари. У нас буде закарпатський бограч, плов. Це для всіх присутніх тут і запрошених. Я не готую, тут є спеціально навчені люди. Я через травму сьогодні на кухні, у мене не менш важливе завдання. Я куратор кухні", — каже учасник зборів Олег.
Збори триватимуть з 12 до 13 жовтня. За цей час учасники будуть проходити такі відпрацювання:
- з тактичної медицини;
- топографії, виживання у складних умовах, орієнтування на місцевості, гірських переправ тощо;
- тактики, психології;
- основ вогневої підготовки;
- управління FPV-дронами;
- організації блок-постів та правил поводження на них;
- проходження нічного маршруту за координатами, засідки, відпрацювання знищення спостережного пункту росіян та штурм.
Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads, WhatsApp