МЗС Угорщини розкритикувало обшуки СБУ на Закарпатті

МЗС Угорщини розкритикувало обшуки СБУ на Закарпатті

МЗС Угорщини розкритикувало обшуки СБУ на Закарпатті
. AP

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто назвав неприпустимими обшуки СБУ в лідерів угорської нацменшини Закарпаття та пообіцяв поскаржитись на дії України в НАТО.

Відповідне відеозвернення міністр оприлюднив на своїй Facebook-сторінці. Окрім того, через обшуки угорське МЗС викликало послиню України в Угорщині Любов Непоп.

"На жаль в Україні знову продовжуються незрозумілі політичні гойдалки стосовно угорських партій та угорської меншини. Через неприпустимість таких дій викликали посла України в Угорщині Любов Непоп задля того, аби висловити своє незадоволення діями керівництва України в Києві", — цитує міністра видання Mukachevo.net

Також Сійярто заявив, що 1 грудня зустрічатиметься із відповідальним з питань НАТО, щоб обговорити питання членства України в альянсі.

"Ми будемо відстоювати закарпатських угорців на всіх міжнародних форумах", – наголосив міністр.

30 листопада СБУ повідомила про обшуки в одній із закарпатських організацій через підозру у сепаратизмі та пропагуванні ідей так званої "Великої Угорщини" та створення угорської етнічної автономії на Закарпатті. Член Закарпатської організації КМКС "Партія угорців України" Йосип Борто заявив, що обшуки провели у лідера організації Василя Брензовича. Також обшуки відбулись у центральному офісі організації в Ужгороді та в офісах благодійних фондів "Еган Еде" та "За Закарпатський угорський інститут".

На початок