В Україні налічується близько 300 особин кота лісового. Тому цей вид вважається рідкісним та підлягає охороні. Він також занесений до Червоної книги України.
Кіт лісовий поширений у Карпатах, невеликі популяції збереглися на Одещині, Волині, Буковині. Суспільне розповідає цікаві факти про кота лісового та як його відрізнити від свійського котика.
Хто такий лісовий кіт
Кота лісового в природі помічають частіше, ніж рись, особливо часто він трапляється на невеликих лісових галявинах і узліссях. Про це йдеться на сторінці Ужанського національного природного парку у Facebook.
Селиться дикий котик в:
- горах;
- букових та мішаних лісах;
- плавнях і очеретяних заростях;
- скелястих ущелинах.
Тварина виходить на полювання лише у сутінках та вночі. А в день відпочиває в затишному місці. Живиться переважно мишоподібними гризунами, комахами, рідше птахами, плазунами та полюбляє рибу.
"У цього самовпевненого та гарного красеня є природні вороги. Серед них рись, вовк і шакал. Однак, лісовий хвостатий не є доступною здобиччю, оскільки він може з легкістю сховатися в кроні дерев", — про це повідомляє Карпатський біосферний заповідник на сторінці у Facebook.
У лісових котів народжуються від двох до чотирьох дитинчат. Для збереження цих тварин важливі старі дерева з дуплом, в яких кішки люблять влаштовувати кубла для народження і вигодовування потомства.
Чим лісовий кіт відрізняється від свійського
"Кіт лісовий подібний до свійського, але відрізняється дещо більшими розмірами, міцними лапами й відносно коротким притупленим чорним хвостом. Ці тварини потаємні й лякливі, вони не наближаються до людських осель", — йдеться на сторінці Карпатського біосферного заповідника у Facebook.
Помітною характерною ознакою, яка відрізняє кота дикого від свійського, є великий хвіст з 4-6 чорними кільцями й тупим кінцем. Дикі кошенята мають очі небесного забарвлення, яке в дорослих стає сірим.
Бродячі коти завдають значної шкоди чистоті виду. Через парування з дикими котами у них утворюються гібриди.
Також причинами стрімкого зменшення популяції виду є:
- полювання на них;
- інтенсивне вирубування лісу;
- активна сільськогосподарська діяльність людини;
- густота населених пунктів.
В Україні наразі налічується близько 300 особин цієї тварини, тому вид вважається рідкісним та підлягає охороні.
Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads, WhatsApp