В Ужгородському ліцеї "Лідер" 17 вересня провели останній етап оцінювання для визначення найкращого вчителя за версією премії Global Teacher Prize Ukraine.
Про це повідомила кореспондентка Суспільного з місця події.
Вчителі проводили уроки для учнів 8-11 класів. Десятка фіналістів проводила різні інтерактивні ігри із залучення учнів.
Серед фіналістів:
- вчитель історії та географії Владислав Акименко, місто Лозова Харківської області;
- вчителька української мови та літератури Катерина Корзун, Село Олексіївка Дніпропетровської області;
- вчитель фізичної культури Олексій Качан, місто Жмеринка Вінницької області;
- вчителька англійської мови Тетяна Ткач, місто Кагарлик Київської області;
- вчителька хімії, фізики та біології Лариса Романишин, село Крушельниця Львівської області;
- вчителька початкових класів Леся Павлюк, місто Івано-Франківськ;
- вчитель історії Владислав Кронгауз, місто Харків;
- вчитель фізики Ярослав Федько, місто Дніпро;
- вчителька алгебри та геометрії Ольга Ензельт, місто Тернопіль/Покровськ;
- вчитель інформатики Олександр Думишинець, місто Київ.
Фіналіст премії Олексій Качан зі Жмеринки на Вінниччині — вчитель фізичної культури. Він розповів: "Я завжди розвиваю тему, яка називається "цікава фізкультура". І вважаю, що це бренд нової української школи, щоб діти були щасливі. Цікава фізкультура — вона вільна, на ній можна використовувати різні методики. У нас є багато інвентарю, тренінгова технологія, національно-патріотична частина та інше".
Вчитель інформатики Олександр Думишинець з Києва розповів: взяти участь у Global Teacher Prize його попросили учні.
"Моя методика викладання є щирою для дітей. Зараз дітей важко чимось здивувати, бо багато інформації є у вільному доступі. Щоб донести інформацію, дітей потрібно спочатку змотивувати і дати їм зрозуміти, для чого їм це", — розповів Олександр Думишинець.
На кожному уроці були присутні журі, які оцінювали подачу уроку, ставлення учнів до вчителів та навпаки.
До журі входили:
- Зоя Литвин, голова громадської спілки "Освіторії", яка заснувала премію;
- Андрій Сташків, заступник Міністра освіти і науки України;
- Артур Пройдаков, переможець Global Teacher Prize Ukraine;
- Наталія Мосійчук, українська журналістка;
- Любомир Шимків, керівник департаменту розвитку Української академії лідерства;
- Світлана Ройз, дитяча сімейна психологиня.
Керівник департаменту розвитку Української академії лідерства Любомир Шимків поділився, як він обирає переможця: "У нас є три основних критерії: вчитель, який мріє; вчитель, який надихає; вчитель, який творить (активний, не чекає, що йому прийдуть і скажуть, що робити). Звісно в кожного члена журі ще є свої критерії. Вчитель майбутнього — це портрет людини, яка є рольовою моделлю і для інших вчителів, і для батьків, і для учнів. Такого вчителя ми обираємо".
"Кожен член журі відповідає за свою особливу складову. І моя складова — це те, наскільки вчителі підтримують авторитетність. Не бути авторитарними, а саме бути авторитетними для учнів. Ми маємо враховувати і стрес, у якому вчителі були. З точки зору дітей, ми бачили, що вони були залучені. Діти приходили обійматися до вчителів і це було прекрасним досвідом", — розповіла дитяча сімейна психологиня Світлана Ройз.
За словами керівниці Global Teacher Prize Ukraine Надії Грачової, цьогоріч на премію подали понад 2000 анкет від вчителів з усієї України.
"У 2024 році ми повернулися до професійної відзнаки вчителів. Спочатку був технічний відбір. Його пройшли 70% тих, хто відправив анкети. Далі був етап відбору у волонтерських офісах у Києві, Дніпрі, Львові, Житомирі, а також був онлайн-офіс. Після цього ми визначили топ-50 вчителів. Півфіналісти пройшли інтерв’ю з нашими амбасадорами, записали відеовізитівки. Потім за рейтинговим відбором визначили десять фіналістів", — розповіла Надія Грачова.
За її словами, цього року також буде категорія "Вибір українців". Всі охочі можуть проголосувати за найкращого вчителя на порталі "Дія".
"Для премії Global Teacher Prize ми обираємо тих вчителів, які роблять видатний внесок у професію. Це означає, що вони активно мріють, здійснюють свої мрії, реалізовують проєкти, які підтримують і надихають не тільки учнів у їхніх класах, а й змінюють на краще життя школи, життя громади чи спільноти. І саме такими є топ-10 наших цьогорічних фіналістів", — розповіла голова громадської спілки "Освіторії" Зоя Литвин.
Переможця Global Teacher Prize Ukraine оголосять у День вчителя 5 жовтня на церемонії у Києві. Тоді ж оголосять і переможця у спецкатегорії для вихователів, тобто вчителів дошкільної освіти.
Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads