"США підтримуватиме Україну наскільки це потрібно" — Бріджит Брінк

"США підтримуватиме Україну наскільки це потрібно" — Бріджит Брінк

Із робочим візитом в Ужгороді перебувала пані посол США в Україні Бріджит Брінк. В інтерв'ю Суспільному дипломатка розповіла про міжнародну підтримку України, посилення санкцій на Росію та майбутні президентські вибори у США.

Розкажіть докладніше про мету вашого візиту в Ужгород.

Перш за все, дякую за запрошення. Хочу тільки сказати, що мені дуже приємно бути тут. Мій перший досвід візиту в Ужгороді був ще за часів, коли я була послом Сполучених Штатів у Словаччині. Тоді я сприяла візиту першій леді США Джилл Байден та її зустрічі з Оленою Зеленською. Це було у травні 2022-го року. Тоді я мала можливість побачити і підтримати людей, які допомогали українським біженцям перетнути кордон.

Зараз я рада повернутися, зокрема, знову на кордон, і побачити ситуацію там вже як посол США в Україні. Сполучені штати співпрацювали з вашим урядом над покращенням роботи пропускних пунктів, діджиталізації цього процесу, для зменшення часу очікування на перетин з двох днів до двох годин. Також я рада зустрітися з вимушеними переселенцями тут, які підтримують місцеву економіку. Окрім того, зустрілася з представниками місцевої влади, щоб почути про плани на майбутнє, щодо міцності економічної ситуації тут, яка сприятиме поверненню людей до Ужгорода на Закарпаття.

Що зараз роблять США та союзники, аби посилити санкції на Росію?

Перш за все, ми завжди говорили про санкції як інструмент, який би показав ціну агресивної політики Росії та Путіна щодо України. Ми вже обклали РФ санкціями більше, ніж будь-яку індустріальну економіку світу. Востаннє, коли ми посилювали санкції, було на саміті НАТО. І туди включили санкції на різних бізнесменів, посадовців та компанії. Ми завжди зосереджуємося на тому, щоб санкції були адаптовані до ситуації. Щоб їх не було можливо обійти. І ми завжди працюємо з українським урядом, щоб пересвідчитися, що ці санкції дають результат.

Що очікувати Україні від президентських виборів у США?

Я як посол Сполучених Штатів Америки не можу коментувати нашу внутрішню політику. Але я можу вам сказати, що в США підтримка України є дуже великою. Це двохпартійна підтримка. І вона опирається на тому, що російська агресія проти України суперечить засадам ООН, а також суперечить нашим національним інтересам. Ми дуже добре знаємо і розуміємо, що Путін не збирається зупинятися. І агресія РФ — це небезпека і для України, і для Європи, і для всього світу. Ми бачимо, як російська агресія ставить під ризик всю систему глобальної безпеки. Вона загрожує безпеці і нашої країни. І наша політика, яку веде президент Байден, — підтримувати Україну наскільки це потрібно. І ця підтримка спрямована на те, аби зупинити Росію зараз, і упередити агресію у майбутньому.

І я також хочу підкреслити, що коли ми говоримо про політику президента Байдена щодо широкої підтримки України — я маю на увазі не тільки підтримку з боку США, і не тільки підтримку членів НАТО, це також і підтримка понад 50 інших держав. Це справді широка коаліція. Всі роблять інвестиції у виживання України та підтримку її майбутнього.

До України ви працювали на посаді посла США у Словаччині. Як можете прокоментувати заяви угорської та словацької влади щодо війни в Україні та зокрема так званого порушення прав нацспільнот?

Ці заяви стосуються війни. І Словаччина, і Угорщина — члени Європейського Союзу теж підтримують євроінтеграцію України. І тому, звісно, підтримують Україну у цій війні. Що стосується заяв, то я знаю, що зараз обговорюється питання накладення санкцій на компанію “Лукойл”. Я можу сказати, що ЄС вирішив, що ці санкції не впливають на постачання нафтогазу в Угорщину та Словаччину. І я знаю, що зараз відбуваються перемовини між країнами. І ми підтримуємо ці перемовини.

Я не можу коментувати відносини між Україною, та іншими державами. Але я знаю, що ми, наші партнери у НАТО та ЄС, ми всі підтримуємо Україну. Ми всі підтримуємо право України на самозахист від жахливої агресії Росії. Звісно, у цій війні тільки один агресор. І це Росія. І Україна не тільки має право на самозахист, але й ми продовжимо допомагати Україні у протистоянні агресії. Тому що це не тільки про Україну, а це про безпеку всього регіону і про безпеку США.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок