Всесвітній день донора: скільки людей прийшли здати кров в Закарпатську станцію переливання

Всесвітній день донора: скільки людей прийшли здати кров в Закарпатську станцію переливання

Близько 40 людей здали кров в Закарпатській станції переливання крові. Про це Суспільному розповіла виконувачка обов’язків директора закладу Мирослава Хрипак. За її словами, люди робили це до Всесвітнього дня донора, який щороку відзначають 14 червня.

Людмила Собко стала донором близько 20 років тому. Вона розповіла: "Посвідчення почесного донора я отримала приблизно десять років тому. У мене було, по-перше, таке приємне почуття задоволення і самооцінка ніби підвищується, коли я відчуваю, що я принесла користь суспільству. По-друге, я впевнена, що мій організм відреагує адекватно, без якихось неприємностей. Здоров’я добре після цього відновлюється".

Три рази на рік приходить здавати кров ужгородець Михайло Мостовий.

"Потрібно зараз під час війни, та й загалом є потреба в здачі крові, тому й прийшов. Мої фізичні показники дозволяють мені здавати кров. Про те, що сьогодні День донора я не чув. Буквально, тепер коли прийшов здавати мене почали вітати лікарі. Найголовніше, що ця кров комусь потрібна і вона, напевно, принесе якусь користь, яка цього потребує. Це найголовніше", — розповів Михайло Мостовий.
Всесвітній день донора: скільки людей прийшли здати кров в Закарпатську станцію переливання
Всесвітній день донора в Ужгороді. Оксана Ушакова/Суспільне Ужгород

Більше 40 людей здали кров 13 червня в Закарпатській станції переливання крові. Про це розповіла виконувачка обов’язків директора закладу Мирослава Хрипак. За її словами, щодня до їхньої станції приходять також близько 30-40 ужгородців та гостей міста.

"Кожен, хто до нас завітав, отримав якийсь пам’ятний подарунок на згадку, що вони були в нас в цей день. Компонентів крові в нас завжди є нестача — це всі резус-негативні групи, починаючи від першої і закінчуючи четвертою групою", — сказала Мирослава Хрипак.

За її словами, охочі здати кров можуть у будні з 9-ї до 14-ї години.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок