В Ужгороді відкрили інклюзивну кав'ярню, в якій працюють вихованці благодійного фонду "Карітас Закарпаття"

В Ужгороді відкрили інклюзивну кав'ярню, в якій працюють вихованці благодійного фонду "Карітас Закарпаття"

В Ужгороді працює інклюзивна кав'ярня "Янгол", в якій обслуговують клієнтів та випікають тістечка 22 вихованців Благодійного фонду "Карітас Закарпаття".

Про це Суспільному розповів настоятель Свято-преображенського греко-католицького храму Василь Бушко. За його словами, вихованці фонду мають ментальні порушення та працюють по три години в день.

В інклюзивній кав’ярні відвідувачам пропонують напої каву, чай, лимонад та подають до них тістечка, печиво та десерти. До кожного замовлення також подають печиво у вигляді крила янгола. Допомагають їх випікати кондитеру вихованці благодійного фонду.

"У нас навчаються 22 студенти з ментальними порушеннями. Вони працюють по три години в день та є дуже слухняними. Все, що скаже їм кондитер, вони виконують з великим задоволенням та радістю. Біжать, питають, коли я вже йду навчатися", розповіла адміністраторка закладу Надія Федаш.
"Янгол": в Ужгороді діє інклюзивна кав'ярня, в якій працює молодь з ментальною інвалідністю
В Ужгороді діє інклюзивна кав'ярня "Янгол", в якій працює молодь з ментальною інвалідністю. Оксана Ушакова/Суспільне Ужгород

Інклюзивна кав’ярня працює в будівлі, яка належала Мукачівській греко-католицькій єпархії. З початку повномасштабного вторгнення Росії, тут проживали вимушені переселенці. За словами настоятеля Свято-преображенського греко-католицького храму Василя Бушка, гроші на облаштування кав'ярні надало папське місійне товариство "Missio" в Австрії.

"Це благодійний проєкт й тут нема зарплат. Те, що люди приходять, беруть каву та тістечка, це благодійна пожертва, яку вони залишають й чиїм коштом продовжується життя цієї кав’ярні. Тобто це й оплата комунальних послуг, й закупівля продуктів для того, щоб наша молодь могла тут працювати, тобто обслуговувати людей та випікати тістечка. Тобто в нас тут нема такого поняття, що ми "на зарплаті", сказав Василь Бушко.

Інклюзивна кав’ярня "Янгол" працює у будні з 8-ї до 17-ї години, а в неділю – з 11-ї до 17-ї. години.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок