Мукачівська греко-католицька єпархія призначила нового єпископа. Ним став отець Теодор Мацапула

Мукачівська греко-католицька єпархія призначила нового єпископа. Ним став отець Теодор Мацапула

Новий єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Теодор Мацапула
Новий єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Теодор Мацапула. Мукачівська греко-католицької єпархія/Facebook

У середу, 8 травня, Папа Франциск призначив нового єпископа-ординарія для Мукачівської греко-католицької єпархії. Ним став отець Теодор Мацапула, синкел у справах чернецтва МГКЄ.

Про це повідомили на сторінці єпархії у Facebook.

Отець Теодор у 2013 році приїхав в Україну для служіння на Закарпатті. Також з 2013 по 2019 роки виконував уряд провінційного настоятеля Згромадження в Україні.

До цього адміністратором Мукачівської греко-католицької єпархії владика Ніл.

Що відомо про Теодора Мацапулу

Отець Теодор Мацапула народився 21 серпня 1981 року у Крилосі, що на Івано-Франківщині. У 2001 році вступив до новіціату Згромадження Воплоченого Слова, продовжив навчання в Міжнародній семінарії Сан-Віталіано в Сегні та Центрі вищих студій святого Бруно Єпископа (2002–2008). 25 серпня 2007 року склав вічні обіти, а 10 лютого 2008 року був висвячений на священника.

З 2008 по 2013 рік здійснював душпастирське служіння для католиків візантійського обряду за межами України. Після повернення на Батьківщину продовжив служіння в Мукачівській єпархії.

З 2013 по 2019 рік був протоігуменом тодішньої Делегатури Зарваницької Матері Божої в Україні. З 2017 року — синкел у справах чернецтва Мукачівської греко-католицької єпархії.

У 2018 році здобув ступінь бакалавра гуманітарних наук у Прикарпатському національному університеті, а у 2022 році — ліценціата пасторального богослов’я в Українському католицькому університеті.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок