Помер ректор Закарпатської академії мистецтв Іван Небесник

Помер ректор Закарпатської академії мистецтв Іван Небесник

Ректор Закарпатської академії мистецтв Іван Небесник
Ректор Закарпатської академії мистецтв Іван Небесник. Закарпатська організація Національної спілки художників України

На Закарпатті 5 травня помер ректор Закарпатської академії мистецтв, член Національної спілки художників України, професор Іван Небесник.

Про це повідомили на сторінці Закарпатської академії мистецтв у Facebook.

Іван Небесник народився в селищі Середнє Ужгородського району. З 1982 року працював в Ужгородському училищі прикладного мистецтва й у червні 1990 року його обрали директором цього навчального закладу.

"Лідер, який не просто показував шлях, але робив кроки перший. І коли постало питання необхідності відкриття закладу вищої мистецької освіти на Закарпатті, саме він першим підготував дисертацію і захистив її, саме він став першим професором у закладі. Цим Іван Небесник не тільки стимулював людей поряд із собою, але і започаткував той процес, який сьогодні представляють сотні публікацій та монографії, присвячені мистецтву Закарпаття, а популярність мистецької школи краю стала не тільки всеукраїнською, але і центральноєвропейською", — йдеться в повідомленні.

Під керівництвом Івана Небесника училище реформували в Ужгородський коледж мистецтв імені А. Ерделі з правом підготовки бакалаврів. У 2003 році створили Закарпатський художній інститут, з 2016 року — Закарпатську академію мистецтв.

"Ректор подарував своє життя академії, нерідко жертвуючи своїми власними потребами та потребами родини, але саме завдяки цьому дарунку існує Закарпатська академія мистецтв — його мрія і його життя", — йдеться в дописі.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок