В Ужгороді медики врятували чоловіка, у якого зупинилося дихання

В Ужгороді медики врятували чоловіка, у якого зупинилося дихання

Карета швидкої допомоги
Карета швидкої допомоги. Unsplash

В Ужгороді у п'ятницю, 19 квітня, медики реанімували чоловіка, у якого зупинилося дихання.

Про це повідомили на сторінці Закарпатського територіального центру екстреної медичної допомоги у Facebook.

Як зазначають в установі, до медиків зателефонували й повідомили, що чоловік віком близько 50 років знаходиться без свідомості й не дихає. У пацієнта був відсутній пульс та дихання.

"Медики "запустили" серце пацієнта на 15-й хвилині реанімаційних заходів. Чоловіка під апаратом штучного дихання доставили до Ужгородської міської клінічної лікарні для подальшого лікування. Зараз пацієнт у важкому стані знаходиться в реанімаційному відділенні", — йдеться у повідомленні.

У Закарпатському територіальному центрі екстреної меддопомоги нагадують, що у випадках, коли у людини відсутнє дихання чи пульс, потрібно негайно розпочинати серцево-легеневу реанімацію і не припиняти до приїзду швидкої.

Серцево-легенева реанімація — це поєднання двох дій: компресій на грудну клітку (непрямий масаж серця) людини та штучної вентиляції легень. Під час непрямого масажу серце стискається між хребтом та грудиною — це дає змогу крові циркулювати. Штучна вентиляція наповнює кров людини киснем і дає можливість виграти час до приїзду медиків.

Коли і як довго потрібно проводити СЛР

  • Серцево-легеневої реанімації потребує людина, яка перестала дихати самостійно та втратила свідомість. Причин може бути багато, але "класичними" вважають серцеві напади. Кожна хвилина зволікання збільшує ризики невипраних ушкоджень мозку та смерті людини. Уже через 4-7 хвилин без кисню в корі головного мозку починаються незворотні процеси.
  • Початок реанімації. Покладіть основу долоні в центр грудної клітки, над нею покладіть основу другої долоні так, щоб сформувати замок. Руки мають розташовуватися прямо та вертикально. У такому положенні здійснюйте ритмічні натискання глибиною в 5-6 см із темпом 100-120 компресій протягом 1 хвилини. Після кожної компресії грудна клітка має звільнятися від тиску.
  • Після кожних 30 компресій потрібно здійснювати штучну вентиляцію легень. Під час виконання звертайте увагу на характер дихання та рухи грудної клітки потерпілої людини. Дотримуйтесь співвідношення 30 до 2 — 30 натискань на грудну клітку на 2 штучних вдихи, які варто виконати не більше ніж протягом 10 секунд. Ефективний вдих має підіймати грудну клітку. Якщо ви не маєте можливості провести штучну вентиляцію, то пам’ятайте, що в крові людини залишається певна кількість кисню. Тож реанімація навіть без штучної вентиляції буде ефективною деякий час — здебільшого цього вистачає до приїзду швидкої допомоги на місце події.
  • Важливо продовжувати реанімацію до приїзду швидкої допомоги. Причиною зупинитися може бути загроза рятівнику, фізична втома, через яку людина не має змоги ефективно "качати". Також варто зупинитись, коли потерпіла людина починає подавати ознаки життя. У такому разі її стан переоцінюється й реанімацію не потрібно продовжувати, якщо в людини наявне самостійне дихання, рухи тощо.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок