Альпіністка із Закарпаття Ірина Галай підкорила найнебезпечнішу гору у світі Аннапурну

Альпіністка із Закарпаття Ірина Галай підкорила найнебезпечнішу гору у світі Аннапурну

12 квітня Ірина Галай, перша українка, яка піднялася на Еверест, підкорила Аннапурну у Гімалаях, яка вважається одною з найбільш небезпечних восьмитисячників у світі. Це був перший похід у гори для уродженки Закарпаття під час повномасштабної війни.

Своє сходження Ірина присвятила Збройним силам України, які просто зараз ведуть боротьбу за наше існування, та 60 тисячам українок, які служать у ЗСУ, адже перші місяці війни Галай теж провела у складі Мукачівської ТРО. Про це альпіністка розповіла в ефірі "Суспільне. Студія".

За словами Ірини Галай, на це сходження вона чекала 2 роки. На підкорення гори Аннапурна штовхнула альпіністку книга про підкорення восьмитисячників, аудіоверсію якої вона озвучила у 2021 році.

"Але нажаль почалася повномасштабна війна і 2 роки я не розумію як можна було ходити в гори, тому що звичайно всі були зовсім інші пріоритети цілі потреби. Але коли мені подзвонив мій знайомий з Непалу і сказав, що він іде в цьому сезоні на Аннапурну й запросив мене, то я за менш ніж тиждень зібралася", — розповіла Ірина Галай.

Ірина Галай зазначила, що серед усіх підкорених нею гір найважче їй дався підйом на Аннапурну.

"Напевно що жодного українця немає зараз на планеті зі спокоєм на душі. А в гори треба йти якраз спокоєм на душі, тому що моральна підготовка — це найважче і найважливіше", — додала Ірина Галай.

Альпіністка зауважила, що сьогодні важливо нагадувати про Україну з кожної точки, тому цим сходженням Ірина Галай вирішила нагадати світу про російську агресію проти України. На вершині Аннапурни закарпатка розгорнула прапор України та встановила тризуб з "Азовсталі".

"Наразі хочеться, щоб ми почали йти до нашої Перемоги, хоча б почали, бо зараз ми в якомусь невіданому положенні знаходимося, а там буде видно. Я дуже люблю гори. Для мене — це як похід до психолога. Я із задоволенням буду ходити в гори, але хочеться більше спокою на душі під час цих сходжень", — зауважила Ірина Галай.

Що відомо про Ірину Галай

Ірина Галай першою серед жінок-українок піднялася на найвищу вершину світу Еверест у 2016 році та на К2 у 2021 році.

У 2018 році Ірина Галай вирушила в експедицію на вершину Лхоцзе для встановлення рекорду: сходження на гору без кисневої маски. Ірина досягла висоти 8 300 м (гора — 8 516).

У 2018 році нагороджена Всеукраїнською Премією «Жінка III тисячоліття». У тому ж році Ірина стала однією з героїнь дитячої книги Катерини Бабкіної та Марка Лівіна «Сила дівчат: маленькі історії великих вчинків».

У 2021 році Ірина стала однією з авторів книги яка розповідає про жіночі досвіди і особистих історіях «Про що вона мовчить» видавництва Creative Women Publishing.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок