На Закарпатті судитимуть двох кліриків Хустської єпархії УПЦ МП за підозрою у пропаганді комуністичного режиму

На Закарпатті судитимуть двох кліриків Хустської єпархії УПЦ МП за підозрою у пропаганді комуністичного режиму

Кліриків Хустської єпархії УПЦ судитимуть за підозрою у пропаганді комуністичного режиму
Двох кліриків Хустської єпархії УПЦ МП судитимуть за підозрою у пропаганді комуністичного режиму. Фото: Управління СБ України в Закарпатській області/Facebook

На Закарпатті судитимуть 43-річного настоятеля храму та 30-річного священника чоловічого монастиря Хустської єпархії УПЦ МП, яких підозрюють у пропаганді комуністичного режиму.

Про це Суспільному повідомила речниця СБУ в Закарпатській області Ванда Мільо.

"Настоятель храму та священник чоловічого монастиря публічно розповсюджували через мережу заборонену комуністичну символіку та радянські гасла. Вони були ідеологічними прихильниками комуністичного режиму, поширювали пропаганду колишнього СРСР", — розповіла Ванда Мільо.

Клірикам інкримінують ч. 1 ст. 436-1 ККВиготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів. України. Їм загрожує до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

З власних джерел Суспільному стало відомо, що йдеться про кліриків Михайла Бенцу та Василя Росоху. Суспільне намагається отримати коментар обвинувачених, проте станом на 20 березня на повідомлення вони не відповідають. Наприкінці лютого обом священнослужителям СБУ повідомила про підозру.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок