В Ужгороді діють 155 паркомісць на трьох локаціях

В Ужгороді діють 155 паркомісць на трьох локаціях

Припаркуватися в центрі міста складно, але оплачувати зручно. Так про платну парковку кажуть водії в Ужгороді. Наразі функціонує 155 паркомісць на трьох локаціях міста. Водії мають 10 хвилин на оплату часу паркування в паркоматах та спеціальному додатку.

За годину паркування на площі Жупанатській, вулицях Льва Толстого та Фединця в Ужгороді водії платять 25 гривень. Олександр зрідка користується платною парковкою. Чоловік зазвичай розраховується готівкою у паркоматі.

"Я живу у спальному районі й інколи сюди, коли у справах. А в основному, на безкоштовних парковках. Безплатних місць практично нема в центрі. Платне ще можна знайти. Але вже як є. За все гарне треба платити", — розповідає Олександр.

Почали функціонувати локації з платними парковками в лютому 2023 року. Тоді було 59 паркомісць. Наразі ж додалася ще одна локація і збільшилася кількість паркомісць до 155.

"Загалом зручно, але часто бувають різні технічні помилки. Я приїхала. Припаркуватися, звичайно, важко, тому що це центр міста, але оплата проходить досить легко", — додає водійка Крістіна.

За словами директора комунального підприємства "Ужгородпарксервіс" Юрія Білавича, оплатити час паркування можна через паркомат готівкою або карткою. Також можна це зробити в додатку "Smart Uzhhorod".

В Ужгороді діють 155 паркомісць на трьох локаціях
Фото: Діана Шух | Суспільне Ужгород
"Не зважаючи, чи людина оплачує через термінал, чи через додаток, кошти обробляються платіжною системою, пізніше зараховуються на банківські рахунки комунального підприємства. Надалі ми оплачуємо послуги терміналу, додатку та земельний збір і ПДВ, що іде в міський бюджет. Наразі сплачено близько 900 тисяч гривень у місцевий бюджет — це тільки за збір, сплачено близько 300 тисяч податків. Ці суми тільки наростають, так як починали ми та довго працювали з малою кількістю. При запуску Корятовича сума квартального збору сягатиме понад мільйон за один квартал", — каже Юрій Білавич.

Також за словами Юрія Білавича, в Ужгороді планують облаштувати платні парковки на вулиці Корятовича та збільшити ділянку на вулиці Фединця. До кінця робіт будуть функціонувати 388 паркомісць.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок