Чоловіка з паралічем тримали у підвалі, а потім мобілізували: на Закарпатті правоохоронці проводять перевірку

Чоловіка з паралічем тримали у підвалі, а потім мобілізували: на Закарпатті правоохоронці проводять перевірку

Ексклюзивно
Чоловіка з паралічем тримали у підвалі, а потім мобілізували: на Закарпатті правоохоронці проводять перевірку
. Фото: Суспільне

У місті Хуст на Закарпатті мобілізували чоловіка з паралічем. У коментарі Суспільному колишня дружина чоловіка Анна Либа підтвердила цю інформацію й сказала, що подала всі необхідні заяви в правоохоронні органи.

За словами жінки, вона дізналась про це 20 лютого, коли їй зателефонував колишній чоловік і запитав, чи немає у неї хороших лікарів-невропатологів у Львові.

Що розповіла ексдружина Олександра Мартиненка про викрадення чоловіка

Колишня дружина Анна Либа каже: Олександра Мартиненка били й тримали у підвалі. Вона телефонувала у місцевий ТЦК, однак обговорити ситуацію не вдалося.

"Я запитала у Олександра, що сталося, проте він нічого не хотів розповідати. Сказав тільки, що його у Хусті забрали представники ТЦК, скрутили в машині, сказав, що погано почувається, й тому намагається потрапити до хорошого лікаря. Потім зв'язок з ним обірвався. Я намагалась подзвонити до Хустського ТЦК, проте за зазначеним номером не вдалося зв'язатися. Згодом у Тячівському ТЦК подивились по базі й сказали, що Олександр був мобілізований 23 січня у місті Хуст. 21 січня я змогла додзвонитись до колишнього чоловіка. Він розповів, що зранку 20 січня його витягли з машини у центрі міста. Ще до 9-ї години його привезли до ТЦК Хуста. Військовий квиток, який був при ньому, та приписне у нього забрали. Ніяку медкомісію він не проходив. Його там били й тримали в підвалі. Все, що він пам'ятає, що це був кабінет, де якась людина йому просто вколола пальчик і взяла аналіз крові. Я так розумію, чи то на формулу, чи то на групу крові. І його там утримували. Він не міг зв'язатися зі своєю мамою, яка теж його розшукувала. Чоловік вийшов на зв'язок тільки 23 січня, сказав, що він вже у Львівській області у військовій частині", — розповіла Анна Либа.

Жінка каже: після перенесеного енцефаліту у 2018 році чоловік постійно погано себе почуває.

"Олександр сказав, що його два рази направляли у Львів до хірурга, до невролога, бо йому потрібно було зробити МРТ. Після перенесеного енцефаліту у нього перекошене обличчя, права рука й нога погано працюють. І взагалі у нього й температура підіймалась, і ноги сильно печуть. Чоловік заляканий. Він скаржиться на здоров'я. Вони його готують, тобто вони не вповноважені проводити ВЛК, бо він до них поступив уже з позитивним ВЛК. ВЛК проводили Хустські ТЦК в підвалі за допомогою побоїв. Тобто ніякі лікарі його не оглядали. Це порушення, серйозні порушення кримінального кодексу, це викрадення людини, це катування, це підробка документів. Яких мотивованих людей ми отримаємо на фронті, якщо ми будемо вчиняти таким чином?! Це жах. Для нас всіх це програш у цій війні", — сказала Анна Либа.

Жінка додала, що вона писала на урядову лінію, зробила всі запити в ДБР, Генеральному прокурору та в Київській прокуратурі. Також Анна звернулася до омбудсмана Лубінця, написала всі офіційні заяви. За словами жінки, наразі ніякої відповіді, ніякого результату немає.

Мобілізація чоловіка з паралічем: на Закарпатті правоохоронці проводять перевірку
Фото: Анна Либа

Що сказали у Спеціалізованій прокуратурі

У коментарі Суспільному речниця Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону Юлія Шевченко сказала, що після розголосу у ЗМІ прийняли рішення провести додаткову ВЛК.

"Наразі встановлено, що цей чоловік вже місяць служить у війську, а відтак був визнаний військово-лікарською комісією придатним. Крім цього, від нього не надходили скарги щодо стану здоров’я. Враховуючи наявну у медіа інформацію, прийняли рішення про проведення додаткової ВЛК. За її результатами військовим керівництвом буде прийнято законне обґрунтоване рішення", — розповіла речниця.

Суспільне намагається отримати коментар від представників ТЦК щодо цього випадку. Станом на 28 лютого відповіді не отримали.

Хустський районний центр комплектування та соціальної підтримки відреагував на звинувачення жінки у коментарі виданню "Hromadske". У військкоматі кажуть, що інформація, яку подають у ЗМІ, ставить "багато питань до самого заявника, з чиїх слів була створена стаття, та до редакції видань, які опублікувала матеріал з дискредитацією ЗСУ".

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок