Глава МЗС Угорщини розповів, коли перестануть блокувати співпрацю України з НАТО

Глава МЗС Угорщини розповів, коли перестануть блокувати співпрацю України з НАТО

Глава МЗС Угорщини розповів, коли перестануть блокувати співпрацю України з НАТО
.

Угорщина перестане блокувати співпрацю України з НАТО, коли питання мови та освіти в нашій державі вирішать на користь нацменшин. Таку заяву в Ужгороді зробив Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто під час двосторонньої українсько-угорської зустрічі глав МЗС.

"З радістю відмовилися б від нашого "вето". Для цього потрібна лише одна річ: якщо угорці Закарпаття повідомлять нас про те, що питання мовного та освітнього законів буде вирішене для них у позитивному напрямку", — розповів Петер Сіярто.

Натомість глава МЗС України Дмитро Кулеба на зустрічі повідомив: "Ми працюватимемо спільно над тим, щоб успішно провели свої засідання три групи, які існують між нашими країнами. Перша група – з питань національних меншин, друга – з питань освіти, третя група – з питань транскордонного співробітництва".

Нагадаємо, у 2017-му Верховна Рада ухвалила закон про освіту. Він передбачає викладання в освітніх закладах українською мовою. Національні меншини можуть продовжувати вчитися рідною разом із державною в окремих класах, а також у комунальних дитячих садках і закладах початкової освіти. Згідно з першою редакцією закону, перехідний період мав відбутися у 2020-му, а відповідно до нової редакції, він триватиме ще три роки. Тим часом через цей закон Угорщина з 2017-го року продовжує накладати вето на проведення засідання комісії "Україна-НАТО".

Читайте також: 50 апаратів ШВЛ та засоби захисту передає лікарням Закарпаття Угорщина

На початок