Різдвяні свята: як святкуватимуть ужгородці та гості міста

Різдвяні свята: як святкуватимуть ужгородці та гості міста

У переддень Різдва, 24 грудня, в Ужгороді біля міської ялинки встановлять Вертеп. Про це Суспільному розповіла начальниця управління у справах культури, молоді та спорту Ужгородської міської ради Алла Чернобук.

За словами Алла Чернобук, в Ужгороді на Різдво також проводитимуть колядки та молитви. Відзначатимуть різдвяні свята як ужгородці, так і вимушені переселенці.

"У переддень Різдва та до різдвяних свят, ми будемо встановлювати Вертеп, який також прикрашав Ужгород та світлий дух Різдва уже декілька років поспіль. Різдвяні традиції ми будемо проявляти через різдвяні коляди, а саме різдвяну молитву. Наші колядники погодилися долучитися безкоштовно і різдвяна коляда буде відбуватися з залученням наших волонтерських організацій, де ми будемо збирати кошти на підтримку наших Збройних сил України", — додала Алла Чернобук.

Вимушені переселенці розповідають, що на різдвяні свята ставитимуть вдома живу ялинку. Різдво гості Закарпаття відзначатимуть 25 грудня.

"Я вимушено переміщенна особа, тому святкувати буду скромно. Як звичайно, шампанське. Ну і звичайно буду святкувати Різдво 25 числа, дуже приємно що у нас в країні свята окремо від Росії", — розповідає вимушений переселенець Анатолій.

А ужгородка Анна святкувати Різдво не буде, адже в Україні триває війна і, за її словами, святкування зараз не доречні.

Ще одна жителька Ужгорода Віра зауважує, що буде святкувати тільки Різдво, адже Новий Рік вона вважає радянським святом.

За словами начальниці управління культури, молоді та спорту Ужгородської міської ради Алли Чернобук, до Різдва в обласному центрі планують встановити Вертеп та проводити концерти різдвяних колядок.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок