За пособництво РФ на Закарпатті судитимуть 8-х керівників райавтодорів із Луганщини

За пособництво РФ на Закарпатті судитимуть 8-х керівників райавтодорів із Луганщини

За пособництво РФ на Закарпатті судитимуть 8-х керівників райавтодорів із Луганщини
Будівля Закарпатської обласної прокуратури. Закарпатська обласна прокуратура

На Закарпатті судитимуть вісьмох керівників райавтодорів із Луганської області за підозрою у пособництві Російській Федерації.

Про це повідомили на сторінці Закарпатської обласної прокуратури у Facebook.

За інформацією відомства, один з обвинувачених є депутатом Старобільської районної ради від забороненої в Україні політичної партії "ОПЗЖ".

"Усі обвинувачені на момент повномасштабного вторгнення РФ в Україну очолювали філії держпідприємства "Луганський облавтодор": Новопсковський, Біловодський, Міловський, Кремінський, Марківський, Білокуракинський, Лисичанський райавтодори та Старобільську дорожньо-експлуатаційну дільницю", — йдеться у повідомленні.

За даними слідства, керівники цих установ добровільно погодилися на співпрацю з російськими окупантами під час тимчасової окупації населених пунктів у Луганській області. Вони не вчинили жодних дій, аби припинити виробничу діяльність і вивести підрозділи на підконтрольну Україні територію. Натомість передали окупаційній адміністрації ввірене їм майно філій: адмінбудівлі, цехи, автомобілі та спецтехніку тощо, — додають у прокуратурі.

Обвинувачені наразі перебувають на тимчасово окупованій Луганщині, тож судовий розгляд щодо них відбуватиметься за спеціальною процедурою.

Закарпатська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальні акти щодо 8-ми жителів Луганщини за ч. 1 ст. 111-2 ККУмисні дії, спрямовані на допомогу державі-агресору (пособництво), збройним формуванням та/або окупаційній адміністрації держави-агресора, вчинені громадянином України, іноземцем чи особою без громадянства, за винятком громадян держави-агресора, з метою завдання шкоди Україні шляхом: реалізації чи підтримки рішень та/або дій держави-агресора, збройних формувань та/або окупаційної адміністрації держави-агресора; добровільного збору, підготовки та/або передачі матеріальних ресурсів чи інших активів представникам держави-агресора, її збройним формуванням та/або окупаційній адміністрації держави-агресора. України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок